11 Nisan 2020

Lady Gaga ve Billie Eilish ile "Bütün Dünya Bir Arada, Evde Birlikteyiz" Konseri

YAZI: CAN REMZİ ERGEN

lady gaga

Lady Gaga'nın küratörlüğünde Global Citizen tarafından organize edilen, sağlık çalışanlarını ve Dünya Sağlık Örgütü'nü desteklemek için düzenlenen Bütün Dünya Bir Arada, Evde Birlikteyiz konserinde, Billie Eilish'ten Paul McCartney'e, Andrea Bocelli'den Elton John'a birçok dünya yıldızı performans sergileyecek.

19 Nisan'da Türkiye saatiyle 03:00'da gerçekleşecek konser için Amerika'nın en büyük üç televizyon kanalı bir araya gelirken, Facebook, Youtube, Amazon Prime gibi dijital dünyada söz sahibi birçok online platform da bu konseri canlı olarak yayınlayacak. 

Koronavirüse karşı verilen mücadeleye destek olmak için Dünya Sağlık Örgütü'yle el ele verip şu ana kadar 35 Milyon dolar toplayan Lady Gaga, Bütün Dünya Bir Arada, Evde Birlikteyiz konseri için; "Bu konser sırasında insanların bağış yapmak hakkında düşünmemesini, sırtlarını koltuğa yaslayıp keyif almasını istiyorum" diyor. 

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus ise şunları ekliyor: "Fiziksel olarak bir süreliğine birbirimizden uzak olabiliriz ama kaliteli müziğin tadını çıkarmak için sanal olarak bir araya gelebiliriz. 'Bütün Dünya Bir Arada, Evde Birlikteyiz' Konseri hepimizi hedef alan bu ortak tehdit karşısında güçlü bir dayanışmanın göstergesi".

lady gaga''Bir Tane Dünyamız Var, Evde Birlikteyiz'' Konserinin Duyurusu

 

ETİKETLER: LADY GAGA , WHO , DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ , GLOBAL CİTİZEN , DAVİD BECKHAM , STEVİE WONDER , PAUL MCCARTNEY , BİLLİE EİLİSH