14 Ocak 2019

Kylie Jenner'ın Instagram Rekorunu Kim Kırdı?

YAZI: EKİN KURBETÇİ

kylie-jenner-instagram-world-record-style-beauty-baby-stormi

Fotoğraf: @kyliejenner

Kylie Jenner sosyal medyayı oldukça aktif kullanan ünlülerden. Yeni nesil stil ve güzellik ikonumuz bu yetisini 2018'de 18 milyon like ile en çok beğeni alan Instagram gönderisine sahip olarak tescillemişti.

kylie-jenner-instagram-world-record-style-beauty-baby-stormi

Fotoğraf: @kyliejenner

Kızı Stormi ile ilk paylaşımı olan bu fotoğrafın yanında, Kylie'nin yaklaşık 11 milyon beğeni alan, Stormi'nin doğumu üzerine paylaştığı duygusal notu da en beğenilen ilk 10 fotoğraf arasında bulunuyor. Her ne kadar 2018'i sosyal medyanın zirvesinde kapatsa da Kylie Jenner'ın kırılması güç rekoru dün gece beklenmedik bir darbe aldı, hem de hiç ama hiç beklenmedik bir fotoğraf tarafından!

world-record-egg-instagram-kylie-jenner-like-photo-stormi

Fotoğraf: @world_record_egg

123 milyonu geçen takipçisi bulunan ve takipçi sayasında ablası Kim Kardashian'ı geride bırakmaya hazırlanan Kylie'yi geçen fotoğraf bir yumurta! Evet, yanlış görmüyorsunuz. Sosyal medyadaki meme sayfalarının desteğiyle kurulan @world_record_egg hesabı, 'Bu yumurta Kylie Jenner'ın rekorunu elinden alacak.' iddiasıyla ortaya çıktı ve 'Haydi hep birlikte bir dünya rekoru kıralım ve Instagram'ın en çok beğenilen gönderisine sahip olalım.' çağrısıyla şaşırtıcı bir proje başlattı. Sayfanın tek gönderisi olan yumurta fotoğrafı, birkaç gün sonunda 24 milyonun üzerinde beğeni olarak Kylie Jenner'ın Stormi'li gönderisini ikinci sıraya düşürdü. Bir yumurta fotoğrafının sadece birkaç gün içinde yaklaşık 25 milyon kişiye kalp butonunu tıklatarak zirveye oturması sosyal medya gücünün tam anlamıyla bir gövde gösterisi!

Rekortmenliği bir yumurta fotoğrafı tarafından elinden alınan Kylie Jenner bu duruma yumurta kırdığı esprili bir instagram videosu ile karşılık verirken, sosyal medya kullanıcıları sinirli Kris Jenner meme'leri ve yumurta baş rollü video editleriyle kutlama yapıyor. Halen daha beğeni sayısı yükselen fotoğraf, Kylie Jenner'ın gönderisi ile arayı açmaya devam ederken rekorun bu yumurtadan sonraki sahibi kim olacak merakla bekliyoruz. 24 milyonu (Siz bu yazıyı okurken beğeni sayısı 25 milyonu bulmuş olabilir bile!) geçmek şimdilik biraz zor görünse de Kim Kardashian'ın birkaç ay sonra dünyaya gelecek oğluyla yapacağı ilk paylaşımdan belki bir karşı atak gelebilir!

Ufak bir güncelleme: Biz 25 milyon diyerek bu yumurtayı biraz hafife almışız. Şu anda ünlü yumurtanın beğeni sayısı 45 milyonu geçti ve gönderiyi beğenenler arasında Kylie Jenner, Kendall Jenner, Hailey Baldwin ile birlikte daha birçok ünlü bulunuyor! Ayrıca 'Yumurta'nın takipçi sayısı 7 milyona yaklaşırken, hesap Instagram'dan tek paylaşımla mavi tik kazandı.

ETİKETLER: KYLİE JENNER , BEĞENİ , FOTOĞRAF , YUMURTA , İNSTAGRAM