08 Ocak 2020

Kraliyet Çifti Prens Harry ve Meghan Markle’dan Radikal Karar!

YAZI: ZEYNEP GÜR

kraliyet,meghan,harry

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Prens Harry ve Meghan Markle, dakikalar önce resmi Instagram hesaplarından Kraliyet ailesinin 'kıdemli' üyeleri olarak krallıkla ilgili tüm haklarından feragat ettiklerini bildirdiler. Instagram duyurularında uzun zamandır bu cesur adımı atmayı planladıklarını dile getiren Harry ve Meghan çifti, bu radikal kararlarıyla birlikte artık Sussex Dük ve Düşesi olarak anılmayacak. İşte Sussex hanesinden tüm dünyanın gündemine bomba gibi düşen o açıklama:

"Aylarca süren düşünme ve iç tartışmalardan sonra bu yıl Kraliyet hanesinde yeni bir rol oynama kararı aldık. Kraliyet ailesinin üyeliğinden çekilmeye ve Kraliçe'yi her açıdan desteklemeye devam ederken mali açıdan bağımsız olmaya karar verdik. Aslında bu kararı almak uzun zamandır aklımızdaydı ve sizlerin vermiş olduğu destek sayesinde bu süreç bir hayli hızlandı. Bundan sonraki süreçte Birleşik Krallık ve Kuzey Amerika'da görevlerimizi yerine getirerek Kraliçe'yi onurlandırmaya devam edeceğiz. İki kıta arasındaki coğrafi denge, oğlumuz Archie'yi kraliyet gelenekleriyle büyütmemizi ve aynı zamanda Sussex Kraliyet Dük ve Sussex Düşesi Vakfı'nın bir sonraki bölümüne odaklanmamızı sağlayacak. Majesteleri, Galler Prensi, Cambridge Dükü ve ilgili tüm taraflarla işbirliği yapmaya devam ederken, bu kararın bir sonraki bölümü için biz de en az sizler kadar heyecanlıyız. Sizinle tekrar görüşene kadar, sonsuz destekleriniz için en derin teşekkürlerimizi kabul etmeniz dileğiyle." 

Yakın zamanda Kraliçe Elizabeth'in her Noel zamanı çekilen geleneksel aile fotoğrafından da dışlanan Harry ve Meghan çifti, belli ki bu baskılara daha fazla boyun eğmeyip monarşiyi karşılarına almak pahasına böyle bir hamlede bulundu. Son zamanlarda Prens Harry'nin eşiyle ilgili yaptığı "Anneme yapılanların aynısı şu anda eşime yapılıyor, fakat bunun devam etmesine izin vermeyeceğim" demeçlerinin altında yatan neden de yeni yeni ortaya çıkmaya başladı. Çiftin resmi Instagram açıklamasına istinaden, bu radikal karar Kraliyet hanesinin aykırı çiftinin ne zamandır aklındaydı. Her ne kadar Kate Middleton'ın gizli rakibi monarşi sahasını terk etmiş olsa da, Meghan Markle'ın bundan sonra atacağı her adımda Cambridge Düşesi'nden daha çok konuşulacağı şüphesiz. 

ETİKETLER: SUSSEX ROYAL , SUSSEX DÜŞESİ , MEGHAN MARKLE , PRENS HARRY