29 Ağustos 2016

Kendall Jenner Uber’dan Banlandı mı?

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Kim Kardashian’ın Snapchat hesabını takip edenler, Kendall Jenner’ın Uber hesabının banlandığını duymuştur. Uber aracılığıyla özel araç çağıramadığı için, kardeşi Kendall’ın şoförlüğünü yapmak zorunda kalan Kim Kardashian, anlaşılan bu durumdan hiç memnun değildi.

Kendall JennerFotoğraf: Twitter

Kendall Jenner'ın neden banlandığını anlamakta zorluk çeken Kim, Snapchat paylaşımlarıyla Uber yetkililerine seslenmeyi de ihmal etti. Henüz Uber'dan resmi bir açıklama gelmedi fakat kullanım koşullarına bakarak, Kendall Jenner'ın neden banlandığına dair fikir yürütebiliriz. Uber'ın hem şoförlerine, hem de müşterilerine şart koştuğu bazı kesin kuralları var. Müşterilerin şoförler ile özel bir diyaloğa girmemesi, hakaret etmemesi, fiziksel ve sözel taciz de bulunmaması birkaç önemli kuraldan biri.

Kendall'ın bu kuralları asla çiğnemeyeceğinden yola çıkarak, yeni nesil ikonun yasaklı olmasının asıl nedeninin çağırdığı araçları uzun süre bekletmesine bağlayabiliriz. Bu ihtimali sadece biz değil, Kendall'ın yakın çevresi de güçlendirdi. 

ETİKETLER: KENDALL JENNER , UBER , KİM KARDASHİAN