15 Kasım 2016

Kendall Jenner Instagram Hesabını Sildi!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Dün Instagram’ın en etkili ve en çok takip edilen isimlerini sıralasaydık, Kendall Jenner'ı listeye baş sıradan dahil etmemiz gerekirdi fakat bugün Kendall'ın böyle bir listede kullanabileceğimiz bir Instagram hesabı yok. Instagram kullanıcılarının takipçi sayısını artırmak için her türlü yola baş koyduğu dijital mecrada, Kendall 68 milyon takipçisine tek çırpıda veda etti. 

Kendall JennerInstagram'ın en çok beğeni alan fotoğrafı.

Instagram’ı hem kişisel bir günlük, hem de profesyonel bir iletişim aracı olarak kullanan Kendall’ın hesabını neden sildiğini henüz bilmiyoruz. Hesabın hack’lendiğini dahi düşünenler var.

Kim Kardashian'ın Paris'te başına gelen talihsiz soygundan sonra sosyal medyayla arasına mesafe koymasının da, Kendall'ın bu uzaklaşmasında etkili bir rol oynuyor olabilir. Hatırlarsanız, Karl Lagerfeld bile bu soygunu Kim'in transparan sosyal medya kullanımıyla alakalı olabileceğini düşünüp, kendisini uyarmıştı. 

Bir başka bakış açısı ise, dijital dünyayla gündeme gelen, sosyal medya yorgunluğu gibi yeni şikayetler. Her saniye yüzlerce, binlerce hatta milyonlarca yoruma maruz kalmak, her an kaldırabileceğiniz bir durum değil. Bu arada Kendall Jenner, sosyal medyadan uzak durmak isteyen tek yıldız değil. Rihanna, Justin Bieber ve Zayn Malik gibi isimler de daha önce Instagram detoksuna yeltendi. Saydığımız isimlerin hepsi bir süre sonra sosyal medyaya geri döndüler. Kendall Jenner da arayı fazla soğutmaz belki. 

 

 

 

 

ETİKETLER: KENDALL JENNER , İNSTAGRAM