10 Ekim 2017

Kaia Gerber Modelliğe Çok mu Erken Başladı?

YAZI: İNAN KIRDEMİR

 Kaia Gerber

Fotoğraf: Getty Images Turkey/Stephane Cardinale - Corbis/Corbis

"Modelliğe başladığımda ben de Kaia gibi 16 yaşındaydım."

İlkbahar/Yaz 2018 podyumunun yükselen yıldızı Cindy Crawford’ın kızı Kaia Gerber oldu. Alexander Wang'den Calvin Klein'a, pek çok defilenin hit başlıkları arasında Kaia'nın adı vardı. Yüksek modanın yaş kriterlerini doldurur doldurmaz soluğu podyumda alan ve Chanel defilesinin açılışını gerçekleştiren Kaia, daha 16 yaşında. Başarılı modellik kariyerinin yanı sıra, annesinden gelen şöhret mirası da Kaia’nın taşıması gerektiği artı bir sorumluluk. Kimi Kaia’nın moda sahnesine çok erken adım attığını düşünürken, Cindy Crawford The Associated Press’e verdiği demeçte kızını şu sözlerle savunuyor: "Bir iki yıl daha beklemesini arzulardım elbette fakat ben de ilk podyum deneyimimi o yaşlarda gerçekleştirdim. 16 yaş, moda dünyasında gayet normal bir yaş."

Presley Gerber, Kaia

 Presley ve Kaia Gerber Moschino Resort 2018 defilesinin ön sırasında.

Kaia'nın çok genç hatta hala ergenlik çağında olduğu, Cindy Crawford'ın kontrol edemediği annelik içgüdüsünden anlaşılıyor. "Kızım ehliyetini yeni aldı. Direksyonun başına geçtiğinde, podyuma çıkmasından daha fazla endişeleniyorum."

Crawford'ın oğlu Presley de kız kardeşi gibi modelliğe 18 yaşını doldurmadan başladı. İkonik süpermodel bunun hiçbir sorun teşkil ettiğini düşünmüyor ve ekliyor: "Moda dünyasını benden iyi kimse bilemez! Şanslıyım çünkü çocuklarıma rehberlik yapabileceğim bir konumdayım."

ETİKETLER: KAİA GERBER , PRESLEY GERBER , CİNDY CRAWFORD , MODELLİK , CHANEL