03 Kasım 2019

Jacquemus'ün Rüya Mekanı: Oursin; Tutkusu: Seramik

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

jacquemusFotoğraf: @jacquemus

Simon Porte Jacquemus yeni restoranının atmosferini tanımlarken “Rüya mekanım gibi görünen bir yer istedim” diyor ve O'nun rüyası, bizimse görsel şölenimiz başlıyor. Oursin, Jacquemus’ün Caviar Kaspia’yla ikinci iş birliği. İlki ise tasarımcının ilk göz ağrısı Café Citron. İkisi de tasarımcının doğduğu Akdeniz kültürünün birer yansıması. 

Valentine Schlegel'in çalışmalarından ve tatil için gittiği Jacques Couelle'in evinden ilham alan Jacquemus, kendi Akdenizli vizyonunu da yanına alarak Oursin'i Galeries Lafayette Champs-Élysées'de hayata geçiriyor. 

jacquemusFotoğraf: @jacquemus

Hayalindeki mekana kavuşmak için, bir yıldan daha fazla bir süre boyunca Yaratıcı Yönetmen Clara Coret ile çalışıp her ayrıntıyı planlayan tasarımcı, açıldığı ilk günden itibaren optimist duyguların görsel yansıması seramiklerle Instagram'da sık sık karşımıza çıkan Oursin için de yaklaşık 100 farklı seramik toplamış. Bazıları Güney Avrupa çevresindeki bit pazarlarından, bazıları önceden var olan kişisel koleksiyonundan, bazıları ise Türk sanatçı Mesut Öztürk'ten. 

Karnınız tok olsa dahi, gözünüzü sanatla doyurmak isterseniz Jacquemüs'ün Galeries Lafayette Champs-Élysées'de bulunan restoranı Oursin'i ziyaret edebilirsiniz. 

ETİKETLER: JACQUEMUS , OURSİN , PARİS