14 Haziran 2017

İngiliz Vogue'unun Yeni Moda Direktörü: Venetia Scott

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Edward Enninful'un İngiliz Vogue'unun başına geçmesiyle, yeni bir dönem köklü ve radikal bir değişimle başladı. Enninful, 25 yıllık Alexandra Shulman devrini baştan yazacağa benziyor. İçerik olarak, henüz İngiliz Vogue'unun yeni vizyonuna dair bir fikrimiz olmasa da, bugüne kadar içerik üreten yaratıcı takımın liderlerinin degişmesi, farklı bir  İngiliz Vogue'uyla tanışacağımızın sinyallerini veriyor.

Venetia Scott, Edward Enninful

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Shulman ile birlikte İngiliz Vogue'una 25 yılı aşkın bir süredir moda editörü ve direktörü olarak hizmet veren ikonik Lucinda Chambers da istifasını geçtiğimiz Mayıs ayında duyurmuştu. Yaklaşık 1 aydır İngiliz Vogue'unun yeni genel yayın yönetmeni Edward Enninful'un, Lucinda Chambers'in yerine geçecek ismi paylaşmasını beklerken, bugün o isim resmi olarak açıklandı. 10 Temmuz itibarıyla ikonik moda direktörü Lucinda Chambers'ın kreatif koltuğuna Venetia Scott oturacak.

Venetia Scott, İngiliz Vogue'una yabancı bir isim değil. O kariyerine Grace Coddington önderliğindeki İngiliz Vogue'unda başladı. Başladığı yere, direktör olarak geri dönen Scott'un kreatif vizyonunun anlatacağı hikayeleri merakla bekliyoruz. 

 

ETİKETLER: VENETİA SCOTT , EDWARD ENNİNFUL , İNGİLİZ VOGUE