19 Şubat 2018

İkonik Market Alışverişi Iris Apfel'dan Sorulur!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

18-02/19/iris-apfel-1-2.jpg

Fotoğraf: Instagram/@iris.apfel

Topuklu ayakkabılarınızı giydiyseniz, üzerinizde karakterli paltonuz varsa ve gösterişli takılarınız tamamsa, market alışverişi için hazırsınız demektir! "Böyle market alışverişine çıkılmaz ki!" dediğinizi duyar gibiyiz. Öneri bizim değil, 96 yaşındaki ikonik moda koleksiyoneri Iris Apfel'ın. Hayatın her alanında şık olmayı kendine şart koşan Apfel, Instagram üzerinden başlattığı yeni hareketle hepimizin günlük rutinine iyi gelecek bir stil formülü tavsiye ediyor. 

'Chicitup' hashtag'iyle takipçilerine ve sosyal medya kullanıcılarına seslenen Apfel, şöyle diyor: "Sıradan işlerinizi hallederken de şık olun! Yaratıcılığın ve şıklığın sınırı yok. Günlük hayatınızı nasıl güzelleştireceğinizi merakla bekliyorum."

Örnek olarak, paylaştığı fotoğrafı gösteren Apfel'ı bir marketin şarküteri reyonunda et alırken görüyoruz. Tüylü kırmızı paltosu ve kendine has güneş gözlükleriyle, hafızalarımıza kazınmış bir film sahnesini andıran bir kare çiziyor.

Gelen olumlu tepkilerin karşısında anlıyoruz ki, daha renkli günler için Apfel'ın moda izini takip etmek şart! Yeter ki denemekten çekinmeyin!

Iris Apfel'dan Franca Sozzani'ye Netflix'te İzlemeniz Gereken Moda Belgeselleri

 

ETİKETLER: IRİS APFEL , #CHİCİTUP , ALIŞVERİŞ , MARKET