12 Şubat 2020

Havadar Burberry Trilojisi: Bella, Gigi ve Kendall

YAZI: ZEYNEP GÜR

 

bella,hadid

Öyle bir kampanya düşünün ki, moda dünyasının favori üçlüsü aynı karede. Bahsi geçen Burberry'nin 2020 İlkbahar/Yaz kampanyası, Bella Hadid başrolde. Fakat yanında en az onun kadar başarılı iki süpermodel daha var: Kendall Jenner ve Gigi Hadid. Hollandalı düo Inez ve Vinoodh objektifinden yansıyan minimalist karelerde Etiyopyalı model Mona Tougaard, Afrika kökenli model Tosin Olajire, Japon model Nozumu Ito, Çin model He Cong ve Karl Lagerfeld'in ilham perisi Freja Beha Erichsen gibi dönemin yükselen yıldızları boy gösteriyor. 

kendall,jenner,burberry

Inez ve Vinoodh'un çektiği kampanyada Burberry'nin soğukkanlı fakat yeni keşiflere açık karakterini hissediyoruz. Kendall Jenner ve Gigi Hadid'in arasındaki samimi arkadaşlık ilişkisi katıksız bir şekilde kameralara yansıyor. Eğlenceli ve renkli görüntüler, Burberry'nin bej tonlarından meydana gelen imza renk skalasında açığa çıkıyor. 

İngiliz tasarımcı Christopher Bailey'in Burberry vedasından bu yana tüm dizginleri ele alan Riccardo Tisci, en güncel Burberry kampanyasının parçası olan herkese ayrı ayrı teşekkürlerini sundu. 

kendall,jenner,burberry

İtalyan tasarımcı: “Birkaç yıldır bu marka için yeni bir kimlik ve görsel bir dil oluşturmak için çalışıyorum. Bu kampanya da bu sürecin bir başlangıcı ​​gibi geliyor ve Burberry'yi temsil eden erkek ve kadınları kutlamak istedim - bazıları kariyerimin uzun zamandır devam eden bir kısmı ve bir de bu serüvene daha yeni atılanları da unutmamak lazım."

ETİKETLER: BURBERRY , KENDALL JENNER , BELLA HADİD