11 Ocak 2019

Gigi Hadid'in İlk Prada Kampanyasını Gördünüz mü?

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Prada

Fotoğraf: Willy Vanderperre

Bir düşünsenize... Dünyaca ünlü fotoğrafçıların objektiflerine poz veriyorsunuz, yüksek moda sektöründe yürümediğiniz defile kalmıyor, Karl Lagerfeld'ten Donatella Versace'ye birçok ikonik tasarımcının favoriler kadrosunda yer alıyorsunuz ama kendinizi tamamlanmış hissetmiyorsunuz. Neden? Henüz bir Prada kampanyasında boy göstermediğiniz için... Yani anlayacağınız moda sektöründe Gigi Hadid'in bile gerçekleştirebilmek için beklemek zorunda olduğu bazı şeyler var. Prada kampanyasında yer almak mesela. Hayaliydi ve yıllar sonra oldu.

Heyecanını Instagram hesabından paylaştığı kampanya fotoğrafıyla dile getiren Gigi, "Benim için ne anlam ifade ettiğini söze dökmek gerçekten zor. Bazı hayalleri hiç gerçekleşmeme ihtimalini bile bile kurarsınız... Sayın Prada ve ekibi, bana bu muhteşem deneyimi yaşattığınız için çok teşekkür ederim. Bu çekimden daha fazla paylaşım yapmak için sabırsızlanıyorum." diyor. 

Gigi ne kadar da abartmışsın! Her gün yaptığın bir iş değil mi, diye düşünebilirsiniz. Böyle düşünenlere Miuccia Prada'nın model seçiminde ne kadar hassas ve titiz olduğunu hatırlatmakta fayda var. Prada kampanyasında yer aldıysanız, süpermodelliğinizi kanıtlamak zorunda olduğunuz başka bir platform veya mecra kalmamış demektir.

 Prada

Fotoğraf: Willy Vanderperre

Gigi Hadid'i tebrik edelim ve 2019 İlkbahar/Yaz kampanya detaylarına geri dönelim. 60'lar esintili çalışmanın görsel mimarı Willy Vanderperre. Kadroda Gigi'nin dışında Anok Yai, Liu Wen, Freja Beha Erichsen ve Maike Inga var. Başta Gigi olmak üzere tüm modellerde hafif bir Twiggy havası dikkat çekiyor. 

 

 

Prada

Fotoğraf: Willy Vanderperre

Kampanya çalışmasının sadece fotoğraflardan ibaret olmadığını da Gigi'nin Instagram paylaşımından anlıyoruz. Çok yakında kısa film tadında videolar yayınlanabilir. Takipte kalın!

Prada 2019 İlkbahar/Yaz Kampanyası

ETİKETLER: PRADA , GİGİ HADİD , WİLLY VANDERPERRE , 2019 İLKBAHAR/YAZ , MİUCCİA PRADA , KAMPANYA