20 Ocak 2015

Fendi'nin İkonik Çantasına Yardım Dokunuşu

YAZI: LEYLA HAZAL ÇETİN

Rihanna, Sarah Jessica Parker, Leandra Medine, Jourdan Dunn ve Rachel Feinstein Fendi için tasarladıkları çantalar ile bir araya geldi.

3Baguette isimli çantaları için 5 ünlü isimle anlaşan İtalyan marka Fendi, çantaların satışından elde edilen geliri yardım derneklerine bağışlayacak.

Rihanna’nın tasarladığı çantadan kazanılan gelir kendisinin kurduğu Clara Lionel Derneğine bağışlanacak. Rihanna’nın büyükanne ve büyük babası onuruna kurulan dernek; sanat, eğitim ve sağlık konularında yardıma ihtiyacı olan topluluklara destek vererek çalışıyor. Ünlü isimlerin tasarladığı çantalar 13 Şubat’tan itibaren New York Madison Avenue’daki Fendi mağazasında görülebilecek.

Leandra Medine’nin tasarladığı çantanın gelirleri Ovarian Kanser Araştırmaları Fonuna yatırılırken, Sarah Jessica Parker çantasının gelirlerinin Beyin Travma Derneğine yatırılmasını tercih etmiş. Jourdan Dunn Sickle Cell Hastalığı Derneğine bağışlarken, Rachel Feinstein çantanın satışından elde edilen geliri Naomi Berrie Diyabet Merkezine bağışlamış. Ayrıca çantalar 13 Şubat - 13 Mart tarihleri arasında launch3baguetteauction.fendi.com’da açık arttırmayla satılacak.

 

ETİKETLER: SARAH JESSİCA PARKER , RİHANNA , FENDİ , SOSYAL YARDIM , FENDİ BAG BUGS