08 Temmuz 2016

Fendi 90. Yılını Legends and Fairytales Defilesiyle Kutladı

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Karl Lagerfeld'in kreatif liderliğindeki Fendi, 90. yılını Roma'da gerçekleşen "Legends and Fairytales" defilesi ile kutladı. 7 Temmuz Perşembe akşamı ikonik Aşk Çeşmesi üzerine kurulan cam platform sayesinde suyun üzerinde yüründüğü benzersiz defilenin ilham kaynağını efsaneler ve masallar oluşturdu. Karl Lagerfeld imzalı koleksiyon için, Lagerfeld'in yeni nesil ilham perileri Kendall Jenner ve Bella Hadid gibi top modeller podyumda yerini aldı.

16-07/08/fendi-karl-lagerfeld-on-the-trasparent-catwalk-at-trevi-foutain-1467977031.jpg

Fendi 90. yıl kutlamaları kapsamında, markanın tarihini ve Roma ile arasındaki derin bağları vurgulayan FENDI ROMA kitabının prömiyeri gerçekleştirilirken, Fendi'nin üstün el işçiliği ve zengin tarihinin canlı bir kanıtı olan The Artisans of Dreams sergisi de açıldı.

16-07/08/01_kendall-jenner_fendi-legends-and-fairy-tales_fontana-di-trevi.jpg

Karl Lagerfeld, defilenin ilhamını efsanelerden ve masallardan almasını şöyle açıklıyor: "Haute couture her zaman için çok özel tasarımlar barındırır. Couture'ün hazır giyim kadar geniş bir kitlesi yok.  Legends and Fairytales koleksiyonu özel bir yaşam stiline sahip özel kişiler için."

ETİKETLER: FENDİ , KARL LAGERFELD , ROMA , LEGENDS AND FAİRYTALES , BELLA HADİD , KENDALL JENNER