25 Haziran 2016

Kendall ve Bella Givenchy'nin Couture Ordusunda

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Givenchy, Paris Erkek Moda Haftası kapsamında, İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonunu sundu. Dwyvane Wade, Amanda Seyfried ve Angelababy gibi ünlü simaların ön sıradan izlediği defilede, Riccardo Tisci yüksek modayla sokağın flörtünü şiddetli bir ilişkiye dönüştürmenin en çarpıcı formülünü tasarlamış. Militer yeşiliyle kırmızının zıt uyumu, çözülmesi ve anlaşılması güç desenler ve Riccardo Tisci'nin hikayesinin vazgeçilmez iki kaynağı: karanlık ve aydınlık.

Son dönemde moda dünyasının esneyen kuralları Givenchy İlkbahar/Yaz 2017 Erkek Haute Couture koleksiyonuna da yansımış. Tıpkı Gucci, Burberry ve Moschino gibi Givenchy'nin couture ordusunda kadın gücüne de yer var. Riccardo Tisci'nin ilham perileri takımında yer almalarının dışında, kreatif direktörün yakın dostu olmalarıyla da bilinen Bella Hadid ve Kendall Jenner, İlkbahar/Yaz 2017 Erkek Haute Couture defilesine kelimenin tam anlamıyla esip geçti.

16-06/25/bella-givenchy-1466844460.pngFotoğraf: @bellahadid

1920’ler esintili saç modelleriyle zamanda yolculuğa çıkan yeni neslin ikonik modelleri, Paris'in ihtişamlı zarafetini Tisci'nin gotik imzasıyla yorumladığı Givenchy defilesinde, güçlü ifadeleriyle kusursuz bir şekilde yansıttı. Bella Hadid, Chanel'den sonra kariyerinin ikinci haute couture defilesinde boy göstermesine rağmen, moda sahnesindeki yeteneğini bir kez daha tescilledi.

16-06/25/_luc4451.jpgFotoğraf: Indigital

Bella Hadid ve Kendall Jenner, Givenchy'nin couture ordusunun tek kadın gücü değildi elbet. Uzun zamandır Tisci defilelerinin daimi yürüyenleri olarak Givenchy kadrosunda yerini sağlamlaştıran Mariacarla Boscono, Irina Shayk, Joan Smalls, Lea T., Natalia Vodianova ve Yasmin Wijnaldum da en az erkekler kadar etkili ve yetkin güçlere sahiptiler.

 

ETİKETLER: KENDALL JENNER , BELLA HADİD , GİVENCHY , PARİS , ERKEK MODA HAFTASI , HAUTE COUTURE , VOGUEİNSTAGRAM