25 Mayıs 2017

Erkekler de Kırmızı Halıda Topuklu Ayakkabı Giysin!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Kırmızı halıdaki şıklık yarışı, genellikle kadınlar arasında yaşanıyor. Erkeklerin işi çok kolay! Papyonun orantılı ve düzgün durmasından başka bir baskılarının olduğunu söylemeyiz. Cannes Film Festivali'nin kırmızı halısında, bu gerçeği bir kez daha hatırladık. Kırmızı halıda prenses gibi süzülen yıldızlar hallerinden memnun gibi görünseler de, düzene karşı gelenler de var. Kristen Stewart, kırmızı halıdaki eşitsizliğe karşı sesini duyurmaktan çekinmeyen isimlerden biri.

Kristen Stewart

Fotoğraf: Getty Images Turkey

"Eğer topuklarınız yeterince yüksek değilse ve elbisenizin dekolte derinliği beklentileri karşılamıyorsa, basının hayal kırıklığını yüzlerinden ve flaşlarından okuyabiliyorsunuz." diyor Kristen Stewart ve ekliyor: "Carol'ın galasını hatırlayın. Kırmızı halıda topuklu ayakkabı giymedikleri için bir oyuncu kadrosunun fotoğrafları neredeyse ambargoya uğradı."

Bu beklentiyi son derece yersiz ve ayrımcı bulan Stewart, erkeklere sunulan özgürlüğü kadınlar için de talep ediyor: "Nasıl erkeklerden elbise veya topuklu ayakkabı giymelerini beklemiyorsanız, bizden de beklemeyin!"

2017 Cannes: En İyi Kırmızı Halı Görünümleri

 

 

ETİKETLER: KRİSTEN STEWART , KIRMIZI HALI , CANNES FİLM FESTİVALİ , 2017CANNES