25 Ağustos 2015

Erdem ve Livia Firth’ten Sürdürülebilir Şıklık

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Günümüzde sürdürülebilirlik, moda sözlüğünün de altın kelimelerinden. Tüketim çılgınlığının ortasında, modayı çevre dostu ve sürdürülebilir bir dünyaya dönüştümeyi amaçlayan bu akım, İsveçli moda devi H&M ve Stella McCartney gibi sektör liderlerinin radarına çoktan girdi. 2002 yılından bu yana, organik tasarımlarıyla yüksek modaya yeni bir yön veren McCartney’in izinden giden Erdem Moralıoğlu, gece kıyafetlerine çevreci bir yorum getiriyor . 

15-08/25/erdem_livia.jpg

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Sürdürelebilir modanın yeterince şık olmadığını düşünenler, Erdem ve Livia Firth’ün yeşile açık çağrı yaptıkları kapsül koleksiyon ile tanışınca fikirlerini değiştirecekler. Feminen ve romantik dokunuşların prensi Erdem Moralıoğlu, couture tasarımlarındaki ustalığına yeşil dokunuşlar ekledi. Ekolojik moda sayesinde floral desenleri organik bir çiçek bahçesine dönüştüren Erdem,  hem çevreci, hem şık olunabileceğini kanıtlıyor.

Meraklısına not: Erdem Moralıoğlu imzalı organik couture koleksiyon Londra’daki The Wallace Collection Müzesi’nde tanıtılacak.

ETİKETLER: ERDEM , ERDEM MORALIOĞLU , LİVİA FİRTH , SÜRDÜRÜLEBİLİR MODA , YEŞİL