30 Mart 2020

Dua Lipa'dan Future Nostalgia

YAZI: EKİN KURBETÇİ

dua-lipa-album-future-nostalgia

Günlük rutininize müzik ve dans dolu bir mola vermek isterseniz kulaklıklarınızı takın. Çünkü Dua Lipa yeni albümü Future Nostalgia'yı yayınladı. Başarılı şarkıcının son günlerdeki retro stiliyle uyum içinde olan albüm sizi dönemsel bir dans pistine davet ediyor.

Nisan ayında çıkması planlanan Future Nostalgia, hem albümün internete sızması hem de Covid-19 salgını nedeniyle iki hafta erken müzikseverlerle buluştu. Albümle birlikte duyurulan ve Nisan sonu olarak öngörülen dünya turnesi ise ileriki bir tarihe ertelendi.

Albümden şimdiye kadar toplam üç parça paylaşan Lipa, Kasım ayında albümün ilk teklisi 'Don't Start Now'ı hayranlarıyla buluşturmuş ve Amerika'daki en iyi çıkışını elde etmişti. Geçtiğimiz ay da tam bir 80'ler disko şarkısı olan ikinci teklisi 'Physical'ı yayınlayan genç yıldız, bu şarkıya özel olarak yine 80'ler temalı bir work-out klibi çekmeyi de ihmal etmedi. Albümle birlikte, geçtiğimiz gün çıkan üçüncü parça ise 'Don't Break My Heart' ismini taşıyor ve Dua şarkının klibindeki stiliyle bizi bu defa 90'lara ışınlıyor.

Future Nostalgia'da toplam on bir şarkı ve üç remix bulunuyor. Müzik eleştirmenlerinden de yüksek puan alan albüm optimist havası ve kalp atışlarınızı hızlandıran ritmiyle kendini sevdiriyor. Biraz hareket etmek, dans fitness rutininizi yenilemek ve kendinizi retro bir diskoda olduğunuzu hayal etmek için Future Nostalgia'yı playlistinize ekleyin.

 

ETİKETLER: DUA LİPA , ALBÜM , FUTURE NOSTALGİA