15 Mart 2018

Donatella Versace: Moda Uğruna Hayvanlara Zarar Verilmemeli!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Donatella Versace

Fotoğraf: Indigital.tv

Bilgiye bu kadar kolay ulaştığımız dijital bir dünyada var olmanın en önemli kriteri sağduyu. Marka değerinizi artırmayı hedefliyorsanız, dünyaya, insanlığa ve hayvanlara karşı hassasiyet göstermekle yükümlüsünüz. Son dönemde moda dünyası da 'sürdürülebilirlik' başlığı altında daha eşit, özgür ve sağduyulu bir üretim düzeni kurmayı hedefliyor.

Bu yeni oluşumun en çok konuşulan konusuysa kürk üretimi. Gucci'den Armani'ye birçok moda devi kürksüz bir moda için harekete geçti. Bahsettiğimiz markaların çoğu yeni sezondaki koleksiyonlarında gerçek kürk kullanmayacak. Modanın bu aktivist duruşuna bir destek de Donatella Versace'den geldi. 

The Economist's 1843 dergisine konuşuan Versace, "Gerçek kürk mü? Bir daha asla! Moda uğruna hayvanların zarar görmesine izin vermeyeceğim" diyor.

Bu duruşun marka kimliğini ihtişam üzerinden yorumlayan Versace için son derece ehemmiyetli ve aslında riskli bir karar olduğunu da not düşelim fakat günümüzde zamana ayak uydurmak, cesur ve doğru bir tavrı şart koşuyor.

Versace'nin İkonik İlkbahar/Yaz 2018 Kampanyası

 

ETİKETLER: DONATELLA VERSACE , KÜRK , HAYVAN HAKLARI