23 Haziran 2020

Dior'dan Puglia'ya Sevgilerle

YAZI: HAZAL BAYAT

Dior Cruise 2021 şovu, 22 Temmuz Çarşamba günü, Lecce - Puglia’da pandemiye karşı yüksek güvenlik önlemleri alınan seyircisiz bir ortamda gerçekleşecek.

dior-cruise-2021

Puglia'da tanıtılacak 2021 Cruise koleksiyonu, müzikten mimariye birçok sanat disiplininden izler taşıyor. Bu topraklardan ilhamla hazırlanan tasarımlar, Maria Grazia Chiuri ile Marinella Senatore ve Pietro Ruffo gibi değerli sanatçıların birlikte çalışmasının ürünü. Projede yer alan tüm zanaatkarlara ve sanatçılara desteğin sürmesi adına karantinadan çok daha önce başlanan çalışmalara devam eden ve planlanan şovu planlandığı gibi İtalya'da hayata geçirmeye hazırlanan Dior'un kreatif direktörü Chiuri, "Babam bana böyle zorlu zamanlarda kendime ve daha da önemlisi geleceğe inanmamı öğretti" diyor.

Koleksiyon hazırlıkları süresince Puglia'daki sanatçı ve zanaatkarlarla telefon ve videolar üzerinden iletişim kuran kreatif direktör bu deneyimin bilinenden tamamen farklı olduğunu belirterek ekliyor: "Çalıştığımız insanları güvende tutarken geleceğe de bakmak istedik."

Modaseverlerin dijital dünyadan tanık olacağı bu defilenin ardından en kısa zamanda modanın geleneksel takvimine dönmeyi hedeflediğini açıklayan Dior genel müdürü Pietro Beccari, "Lüks ve beraberinde gelen his, pandemiden sonra da burada olacak. Asıl odaklandığımız da bu" sözleriyle fiziksel moda şovlarının önemine dikkat çekti.

Gucci ve Saint Laurent'in aldığı önemli değişim kararlarının aksine bildiği yoldan şaşmayacağını vurgulayan modaevinin ilk ve belki de tek online defilesi heyecanla bekleniyor.

ETİKETLER: MARİA GRAZİA CHİURİ , PİETRO BECCARİ , DİOR , DİOR 2021 CRUİSE