02 Nisan 2017

Defining Moments: Eğer Gitmezseniz, Bilemezsiniz

YAZI: CAN REMZİ ERGEN

ermenigildo zildo

Paris Opera Bale’sine konuk sanat yönetmeni olarak gelen Benjamin Millepied’in yönettiği ilk performanstı. Onunla gerçekten tanışmamız belki LA Dance Project ile oldu ama hepimiz onu Natalie Portman’ın eşi ve de nam-ı değer Siyah Kuğu filminin koreografı olarak zaten biliyorduk.

Paris Opera Garnier’den Dapnis ve Chloe’nin prömiyerine bilet aldım. Açılış gecesi o harika performansı izledikten sonra koltuğumdan kalktım, çıkışa doğru ilerlemeye başladım. İki kadın çıkış koridorunda üzerinde hiçbir iz olmayan beyaz duvarı ittiler. Duvar açıldı ve kadınların içeri girmesiyle gizli kapı duvar formuna geri kavuştu. Aynı filmlerdeki saklı geçişler gibi. İşte benim git/gitme anım. Duvarı ittim ve kendimi kablolarla sarılı incecik bir yolda buldum, ilerledim. Daracık yolun beni getirdiği 4 basamaklı merdiveni çıktığımda karşımda Natalie Portman vardı. ''Tebrikler'' dedi, el sıkıştık.

Performansın gerçekleştiği büyük sahnedeydik. Üzerimdeki smokinden olacak Natalie Portman beni ekipten biri sandı sanırım. Teras kata çıkıp şampanyaların üzerimize patlaması için aradan çok uzun bir zaman geçmedi. Eğer o gece o kapıyı itmeseydim Natalie Portman’ın ağzından Siyah Kuğu’daki performansını dinleyemeyecek ve Sorbonne Üniversite’sinde yaptığım Performans Sanatları Yüksek Lisans tezim için Paris Opera Bale’sinin kaynaklarına ulaşamayacaktım. Ki o kapıyı bunların hiçbirini bilmeden ve düşünmeden itmek istemiştim.

''Eğer gitmeseydim, bilemeyecektim''.

zegna

Bu son cümle sadece bana ait değil, Ermenegildo Zegna’nın yeni projesi ''Defining Moments'' ın açılış videosunda Robert De Niro da aynı şeyi söylüyor. ''O an''ı biliriz, hani hayatımızda dönüm noktası diyebileceğimiz o kırılma anları. Bazen bizim yarattığımız bazen de hayatın bize hediyesi. Şimdi Zegna dünyanın dört bir yanından insanların o dönüm noktalarını toparlıyor. Ben de dönüm noktalarımdan en parıltılı olanı dünyanın en iyi takım elbise üreticilerinden Zegna ile hemen paylaştım. Evet o beyaz duvarı itmeseydim Natalie Portman ile buluşup o Great Gatsbyvari geceyi de yaşayamayacaktım ama haksızlık etmemeliyim, o gece üzerimdeki smokinin bunda etkisi çoktu. 

Zegna proje kapsamında insanları https://defining-moments.zegna.com/en/ üzerinden aynı diktiği kişiye özel takımlar gibi tekil olan hikayelerini paylaşmaya davet ediyor. Websitesi üzerinden kendi dönüm noktanızı yazıyorsunuz, Zegna ekibi de bu hikayeleri tek tek okuyor. Marka her ay o kırılma anlarından seçip markanın sahip olduğu tekilliğe yaraşır bir deneyim hediye etmekten de geri kalmıyor: üzerinizde dikilecek sadece size özel bir Zegna takım.

Robert De Niro ve McCaul Lombardi'nin yer aldığı yeni kampanya ‘Defining Moments’ (Dönüm Noktaları) Ermenegildo Zegna’nın da yeni marka ifadesi. Kampanya Zegna'nın bundan sonra dünya çapında müşterilerine hitap ederken kullanacağı yeni, duygusal yönü güçlü ifadeyi de ortaya koyuyor. Robert De Niro’nun yüzü, sesi ve taklit edilemez üslubu kendisini zamanımızın en büyük aktörlerinden biri haline getirdi.

Kendisini tanıtmaya gerek yok; ama moda reklamlarında pek yer almadığını fark etmişsinizdir. Öte yandan McCaul Lombardi'yi ise belki daha önce hiç duymadınız; bu genç, araştırmacı ve akıllı aktör kariyerinin henüz başında ve 2016'daki çıkış yapmasını sağlayan American Honey filminde oynadığı rolle Hollywood'da bir anda ilgi çekti. İki farklı nesilde doğmuş olsalar da, bu erkekler zamanlarını aşan bir ilişkiye sahip. Aynı mesleği, aynı geleneği (ikisi de İtalyan asıllı Amerikalı) ve cesur karakteri paylaşıyorlar.

robert de niroDe Niro ve Lombardi Los Angeles'ta ''Defining Moments'' setinde

Ermenegildo Zegna'nın Sanat Direktörü Alessandro Sartori ve film yönetmeni Francesco Carrozzini ile birlikte bu iki aktör 2016 yılının sonunda kampanya hazırlıkları ve film çekimi için için Los Angeles'ta buluştu. Film hem ‘Dönüm Noktaları’ projesini başlatacak hem de yeni Ermenegildo Zegna stratejisinin temelini oluşturacakı: Serbest, gerçek ve tutkulu sohbet yoluyla benzerliğin ve de tekilliğin keşfedilmesi ve karşılıklı bir şeylerin öğrenilmesi.

kk''Defining Moments'' projesi Ermenegildo Zegna'nın DNA'sında yeni bir yolculuğu da işaret ediyor

Gildo Zegna ve Alessandro Sartori : ''Ermenegildo Zegna'yı sorgulayıcı zihinlerin beslenmesi için bir platform olarak kullanmayı planlıyoruz’''diye ekliyorlar. Marka bu bağlamda ''Dönüm Noktaları'' başlığı altında çeşitli diyaloglar gerçekleştirmeye devam edecek, ilk diyalog De Niro ve Lombardi arasındaydı, marka yeni isimleri duyurmanın heyecanında olduğunu belirtiyor.

Her öykü bir anla başlar. O an ise sizin dönüm noktanız olabilir. Başkalarına ilham vermek için kendi benzersiz öykünüzü paylaşın. Risk alın çünkü gitmezseniz bilemezsiniz.

ETİKETLER: ERMENEGİLDO ZEGNA , ROBERT DE NİRO , LOS ANGELES , FRANCESCO CARROZZİNİ , ALESSANDRO SARTORİ , MCCAUL LOMBARDİ