11 Ağustos 2016

Christian Louboutin'in Sofistike Provası: La Répétition

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Christian Louboutin, Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonunu dünyaca ünlü koreograf, dansçı ve sinemacı Blanca Li’nin yönettiği "La Répétition" isimli kısa filmin dünya prömiyeriyle kutladı."A Chorus Line" müzikalinden ilham alan filmde ve eşlik eden fotoğraflarda Blanca Li, sofistike ve titiz bir koreograf olarak bir stüdyoda şık profesyonel dansçılardan oluşan bir kadroyla görüntüleniyor.

Louboutın

Blanca Li’nin canlandırdığı koreograf, çoğu zaman kadın değil erkek koreograflara atfedilen amansız ve talepkâr, son derece kişisel ve alaycı bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Christian Louboutin Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonundan parçalar giymiş dansçılar, Blanca’nın eleştiren bakışları altında çalışırken bir tanesi yorgun düşüyor.

Louboutın

İlk defa 1975 yılında Broadway’de sahnelenen "A Chorus Line", bir müzikalin kadrosuna girmeyi ümit eden on yedi dansçının çıplak bir Broadway sahnesindeki elemelere katılma hikayesini anlatıyor. Dans, Christian Louboutin’in çalışmalarında tekrarlayan bir tema olarak görülürken tasarımlarının ilk ilham kaynaklarından biri olmaya, önceki pek çok sezonda olduğu gibi bu sezon da hem kadın hem erkek koleksiyonlarına esin vermeye devam ediyor.

"Louboutin’in ayakkabıları sadece bakmak veya hoş bir pozisyonda sabit durmak için değildir, dışarı çıkıp gece boyunca dans da edebilirsiniz!" diyor Blanca Li.

ETİKETLER: CHRİSTİAN LOUBOUTİN , BLANCA Lİ , SONBAHAR/KIŞ 216 , LA RÉPÉTİTİON