09 Mayıs 2016

Christian Louboutin ve Elisa Sednaoui Reverso'nun Başrolünde

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Jaeger-LeCoultre'un bir klasik haline gelen Reverso saati 85. yaşını Christian Louboutin'in de yer aldığı özel bir film ile kutluyor. Reverso by Christian Louboutin filminin başrolünde ise markanın yakın dostu oyuncu ve sosyal girişimci Elisa Sednaoui var. Bağımsız, sabırsız ve çekici bir kadını canlandıran Elisa Sednaoui’ye göre Reverso, şıklık ile minimalizmin mükemmel birleşimi. 

Filmde Christian Louboutin Reverso Scarababe’nin kasasını Elisa Sednaoui’nin bileğinde döndürerek saatin sahibinin keyifli bakışlarının altındaki hareketlerini gösteren hoş bir görüntü sunuyor. Filmin yönetmeni Olga de Grèce, "Bu kısa film zihnin zamanın geçişini nasıl etkileyebileceğinin bir göstergesi.  Sabırsızlıkla, zaman yavaşlıyor ve saatin her atışı sonsuza dek sürecekmiş gibi görünüyor; kahramanımız günün bitmesini, kekin pişmesini, postacının gelmesini bekliyor." diyor.

Christian Louboutin projeyle alakalı düşüncelerini şöyle açıklıyor: "Reverso’nun ikonik Art Deco hatlarının ve özgün formatının kişiselleştirilip değiştirilebileceğini, ancak asla daha fazla geliştirilemeyeceğini anladım. İşin heyecanlı kısmı Reverso’yu zenginleştirmek değil, dekorasyon ve kordon için mevcut olan yenilikçi önerilerle ona yönelik farklı bir algı sunmak. Saatin biçimini hep çok sevdim ve eğer bu objenin orijinal tasarımını sevdiğime tamamen ikna olmuş olmasaydım asla bu projeyi kabul etmezdim."

ETİKETLER: CHRİSTİAN LOUBOUTİN , ELİSA SEDNAOUİ , JAEGER-LECOULTRE , REVERSO