14 Mart 2020

Chiara Ferragni ve Fedez'in Corona Virüsüyle Mücadelesi

YAZI: ZEYNEP GÜR

chiara,ferragni

 Fotoğraf: @chiaraferragni

Ünlü moda blogger'ı Chiara Ferragni, İtalya'daki Corona virüsü salgınıyla mücadele etmek için sosyal medyadan yardım toplamaya devam ediyor. Ferragni, eşi Fedez'le başlattığı 'Go Fund Me' kampanyasıyla şu ana kadar yaklaşık 3 milyon euro'luk bir bağış fonu toplamayı başardı.

Ünlü çift, Milano'da bulunan San Raffaele hastanesinde, yoğun bakım ünitesindeki hastalara yeni yatak tedarik etmek için de ayrıca 100 bin euro değerinde kişisel bağışta bulunarak Corona mücadelesini sürdürdü. 

chiara,ferragni,corona

Fotoğraf: @chiaraferragni

Sokağa çıkma yasağı olan İtalya'daki evlerinde eşi Fedez ve oğlu Leone Lucia ile vakit geçiren Ferragni, sosyal medyada "Küçük bir bağış bile fark yaratabilir" notuyla hayranlarına seslendi. 

Ferragni, yaptığı başka bir sosyal medya paylaşımında ise şunları söyledi: "Biz de başta 'Altı üstü grip salgını' diyerek durumu çok yanlış değerlendirdik. Fakat gerçeklerin çok daha farklı olduğunu zor yoldan öğrendik. Covid 19 bazılarınız için 'altı üstü grip salgını' olabilir fakat arkadaşlarınıza, kardeşinize ya da büyüklerinize bulaştırdıktan sonra 'altı üstü grip salgını' olmaktan çıkıyor." 

kendall,jenner,corona

 

Instagram'ından Corona virüsünün küçük bir tehdit olduğunu savunan paylaşımlar yapan Kendall Jenner'ın, Chiara Ferragni'nin 'altı üstü grip salgını' yönünde bahsettiği kitlenin içinde olması muhtemel. 

chiara,ferragni

Ünlü blogger'ın Kendall Jenner'ı hedef alarak yaptığı, "Kendall Jenner gibi ünlüler, lütfen bu salgını hafife alıp insanları yanlış yönlendirmeyin. Bizim yaptığımız hatalara sizler de düşmeyin" açıklaması da bunun göstergesi. 

ETİKETLER: CHİARA FERRAGNİ , CORONA VİRÜSÜ , KENDALL JENNER