07 Mayıs 2015

Chanel'in Seoul Dünyası

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Coco Chanel’in tasarım yolculuğu hiçbir zaman doğuya bu kadar uzanmamıştı. Coco, bugün Karl Lagerfeld’in Uzak Doğu açılımını görebilseydi, Lagerfeld’in Doğu’yla Batı arasındaki ustalık oyununu ayakta alkışlardı. Chanel’in 2015/16 Cruise koleksiyonunun Güney Kore’in başkenti Seoul’de gerçekleşmesinin elbette ki bir sebebi var. K-pop müziğin popüler gücünden beslenen Lagerfeld, tercih ettiği canlı renklerle dinamik ve fütüristik bir dünya yaratıyor.

 

 

 

 

Bu fütüristik dünyayı Zaha Hadid’in mimarlık vizyonuyla defile alanını bir gelecek şölenine dönüştüren Lagerfeld, kullanılan fuşya pembesi, turuncu, mor, yeşil gibi tonlarla Güney Kore’nin popüler gücünün enerjisini tasarımlarına aktarıyor. Geleneksel şapkalar ve saç stiliyle Güney Kore tarihi dokusuna vurgu yapan Lagerfeld, geniş ve kısa pantolonlarla K-pop kültürünün konforlu tarafından vazgeçmiyor.    

 

 

 

Kristen Stewart, Tilda Swinton, Isabelle Huppert gibi isimlerin ön sıradan izledikleri defileyi takip etmek için dünyanın dört bir yanından gelen gazeteciler, Karl Lagerfeld’in her sezon baştan yarattığı Chanel dünyasının gücünün moda sınırlarını aştığını kanıtlıyor.

 

 

 

 

ETİKETLER: CHANEL , KARL LAGERFELD , KRİSTEN STEWART , SEUL , 201516 CRUİSE