01 Haziran 2017

Cartier ve Sofia Coppola'nın İlham Yolculuğu

sofia coppola

Stil ve feminen zarafetle özdeşleşen Cartier, lansmanı yapılan Panthère de Cartier saati filmini, Akademi Ödüllü Amerikalı yönetmen Sofia Coppola’ya emanet etti.  

Aktrist Courtney Eaton ve disko kraliçesi Donna Summers’ın kızları Brooklyn ve Amanda Sudano’nun yer aldığı film, 80’li yılların ihtişamını bugünün Panthère kadınıyla buluşturuyor. Sofia Coppola’nın titiz yazarlığı ve tutkulu sanatçı duygusu, bugünün dişiliğine duygusal bir ifade katıyor. 

sofia coppola, cartier

Her ne kadar filmlerinde odak noktası çoğunlukla erkekler olsa da, Coppola başrolleri her zaman kadınlar için yazıyor. Kadın bakış açısı Sofia’nın kendisiyle ilintilendirdiği bir bakış açısı ve bu açıyı her zaman filmlerinde geliştirerek izleyicilerle paylaşıyor. Kusursuz yeteneği ve ayrıcalıklı artistik vizyonuyla Sofia, geçmişi çağdaş dokunuşla yeniden yaratmayı herkesten iyi başarıyor. Sofia Coppola’nın 80’li yıllar ve Panthère kadınının kim olduğuna ait vizyonu, lansmanı ilk 1983’te yapılan ve bu yıl yeniden sunulan Panthère de Cartier Koleksiyonu ile mükemmel bir uyum oluşturuyor.

sofia coppola

Cartier’e ait ilk anısının kırmızı bir Cartier kutusu olduğunu söyleyen Coppola, bunun ne kadar heyecan verici olduğunu çok net hatırladığını belirtiyor. Ve ekliyor "Benim için Cartier, bir doruk noktası ve insana kendini donatılmış hissettiriyor. Cartier’nin tarzında çok zarif bir taraf var, fazla süslü değil. Bence o tam bir klasik ve sonsuzluğu ifade ediyor. Mirası, zanaatı ve geçmişi sayesinde Cartier tüm hayatınız boyunca saklayacağınız parçalar yaratıyor. Panthère saat eşsiz, çünkü göz alıcı bir görüntü için hem gündüz hem de gece takabileceğiniz bir mücevher parçası. Her şeyle uyumlu ve her zaman biraz daha iyi görünmenizi sağlıyor."

 

ETİKETLER: CARTİER , PANTHÈRE DE CARTİER , SOFİA COPPOLA , VOGUEİNSTAGRAM