03 Nisan 2015

Bir Kapak Kızı Hikayesi

“Değişim saçla başlar” diye yola çıktık. Miss Vogue kapak kızını Eylül 2014’te, Koleston’un ana sponsorluğunda Nişantaşı, Bağdat Caddesi ve İstinyePark’ta gerçekleştirilen Vogue Fashion’s Night Out gecesinde aramaya başladık. Stil danışmanı Eliz Sakuçoğlu projeye dahil oldu; önce kendi saç rengini değiştirdi, ardından ise stilini tamamlayan makyaj ve kıyafetlerle değişim hikayesini anlattı. 

 

 

12 bin Vogue Türkiye ve Koleston takipçisi, Miss Vogue kapak kızı olmak için başvuruda bulundu. Vogue Türkiye ekibi olarak başvuruları inceleyip finale kalan genç kızlarla tek tek görüştük. Ve en sonunda ünlü fotoğrafçı Tamer Yılmaz’la birlikte o kızı seçerek değişim sürecini başlattık. Önce saçları boyandı ve bakım yapıldı. Kendisine çok daha yumuşak bir ifade veren açık tonlarda bir kahverengi boya uygulandı.  

 

 

Ve işte karşınızda o kız: Suna Yıldırım. Kimya mühendisliği bölümünde öğrenci; ilk defa kamera karşısına çıkıyor. Fotoğraflarını Tamer Yılmaz çekti; styling Ceylan Atınç’tan. Suna’nın makyajı Serkan Parmaksızoğlu’na emanetti. Hem saçı hem makyajı onun genç ve doğal güzelliğini ön plana çıkaracak şekilde yapıldı. Miss Vogue kapak kızının saçlarıyla başlayan değişimi için saç stilistimiz Serkan Yıldırım titizlikle çalıştı. Sağlıklı ve doğal dalgalar yarattı.Eliz Sakuçoğlu da çekimde bizi yalnız bırakmadı; ilk kez kamera karşısına geçen Suna’ya moral desteği oldu. 

 

Miss Vogue kapak kızı Suna Yıldırım ile gerçekleştirdiğimiz çekimin kamera arkası görüntüleri için tıklayın.

 

 

 

Bu bir tanıtımdır. 

 

 

 

ETİKETLER: MİSS VOGUE , KOLESTON , TAMER YILMAZ