22 Eylül 2021

Saint Laurent Rive Droite İlk Dergisini Sunar

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

saint laurent, fanzine

Fotoğraf: Indigo Lewin

Fan ve magazine kelimelerinin bir araya gelmesinden oluşan fanzine belirli bir sanat dalının meraklıları tarafından yaratılan en doğaçlama dergi türlerinden biri. Saint Laurent’in kreatif direktörü Anthony Vaccarello ise bu özgür alanı markanın kimliğiyle yeniden yorumluyor.

Saint Laurent Rive Droite’ın başka hiçbir başlığa gerek duymadan çıkarttığı “Fanzine” yaratıcı dünyaları destekliyor. Özellikle yeni isimler etrafında şekillenen dergi, ilk sayısı için İngiliz fotoğrafçı Indigo Lewin’in çalışmalarına odaklanıyor. Lewin’in hem konuk editör hem de katılımcı olarak yer aldığı birinci sayı için kendisinin kişisel sanat günlüğü demek mümkün.

saint laurent, fanzine

Fotoğraf: Indigo Lewin

Saint Laurent’in basın açıklamasında yer verdiği “Londra’da doğup büyüyen Indigo Lewin’in çalışmaları etrafındaki dünyanın dürüst bir yansıması. Samimiyete, gençliğe ve arkadaşlığa olan merakı ise bu harika işlerde ona rehberlik ediyor.” cümleleriyse fotoğrafçının neden seçildiğinin altını çiziyor.

Saint Laurent Rive Droite Fanzine ilk sayısını ise Paris ve Los Angeles’ta gerçekleşen ufak bir Indigo Lewin sergisiyle kutluyor. Bu serginin yanı sıra sanatçının çalışmalarını kısıtlı bir süre boyunca Saint Laurent vitrinlerinde de görmek mümkün olacak.

ETİKETLER: SAİNT LAURENT , SAİNT LAURENT RİVE DROİTE , ANTHONY VACCARELLO , FANZİNE , INDİGO LEWİN