26 Ağustos 2021

Marshall Columbia’yla Tanışın

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

marshall columbia, trend, moda

@marshall.columbia

Marshall Columbia’nın hikayesi aslında moda dünyasında aşina olduğumuz bir keşfetme açılışıyla başlıyor. Denver doğumlu genç yetenek onu bu kadar popüler yapan markasından önce televizyon programları ve sahne gösterileri için kostümler tasarlıyordu. Yaşanılan pandemi süreciyle beraber işleri oldukça yavaşlayan Columbia, çok fazla boş zamanı olunca hem bunu değerlendirmek hem de gelirini devam ettirmek adına farklı bir yol izlemeye karar verdi. Ünlü isimlerin de sık kullandığı bir alışveriş uygulaması olan Depop üzerinden satışlar yapmaya başlayan tasarımcının özellikle kabarık küçük çantaları hızla tükenmeye başladı. Bu işaretle birlikte kapsül bir koleksiyon hazırlayan Columbia’nın yaptığı tasarımlar ünlülerin de radarına takıldı.

marshall columbia, trend, moda

@marshall.columbia

Kendisinin ilk büyük çıkışı ise Miley Cyrus’un Kasım ayındaki bir canlı performansında giydiği işlemeli gri takımıyla başladı. Bu büyük adımın devamında ise Dua Lipa, Paloma Elsesser ve pek çok influencer da Columbia’nın tasarımlarıyla görülmeye başlandı. Yeni markaları keşfetme konusunda uzman olan bir diğer isim Bella Hadid de çok geçmeden listeye dahil olarak Marshall Columbia’nın yeni favorisi olduğunun altını bir kez daha çizdi. Genç tasarımcı da bu hamleye kayıtsız kalmayarak bir sonraki koleksiyonun haberini Hadid’in görseli üzerinden verdi.

marshall columbia, trend, moda

@marshall.columbia

Marshall Columbia’nın genel stiline baktığımız zaman, geçmişinde retro çizgiler bulunan kostüm tasarımcılığıyla keyifli bir ortak paydada buluşturduğunu söylemek mümkün. Oldukça canlı bir renk paleti kullanan genç yetenek aynı zamanda 90’ların delikli üstlerini ve boncuk işlemelerini de referans alıyor. İngiliz Vogue’una verdiği röportajda ise Columbia tasarım felsefesini şu sözlerle özetliyor: “İlhamın çoğu bana anılarımdan geliyor; özellikle de çocukluk anılarımdan. Ben de bir nevi nostalji hissi yaratmak istedim. Çocukluğumdan beri parlak renkleri ve bir şeyler yaratmayı çok seviyorum. Boncuk işlemeyi de her zaman çok sevdim bu yüzden de şimdi yaptığım işe dahil ediyorum.”

ETİKETLER: MARSHALL COLUMBİA , MODA , TREND , DUA LİPA , BELLA HADİD