22 Mayıs 2021

Kraliçe Arı: Angelina Jolie

YAZI: EKİN KURBETÇİ

 

angelina-jolie-portrait

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Angelina Jolie, yardımsever ruhunu bir adım ileriye taşıyarak arılar için kamera karşısına geçti. Dünya Arı Günü'nde, iklim değişikliği, ilaçlamalar ve doğal yaşam alanlarının yok olmasıyla azalmakta olan arı popülasyonuna ve kadın arıcılar yetiştirmek üzere oluşturulan Unesco-Guerlain programına dikkat çekmek isteyen Jolie, National Geographic ile birlikte bir çekim yaptı.

angelina-jolie-world-bee-day

Fotoğraf: National Geographic/Dan Winters

Omuz dekolteli beyaz elbisesi ve güzelliğinin altını çizen naturel makyajıyla poz veren başarılı yıldızın çekim aksesuarı ise gerçek arılardı. Fotoğrafçı Dan Winters'ın verdiği bilgiye göre Jolie, tam 18 dakika boyunca üzerinde arılarla beklemiş. Kullandığı kozmetik ürünlerin doğal kokusunu bozmaması ve arıları şaşırtmaması için çekimden önceki üç gün boyunca duş almadığını söyleyen Angelina, arıları çeken ve sakinleştiren özel bir feromon kullanmış. 

'Kulağa Budist öğretileri gibi gelecek ama, bu güzel varlıklarla bağ kurmak bana çok iyi hissettirdi.' diyen güzel oyuncu, bu deneyimden onur duyduğunu ve kendini çok şanslı hissettiğini sözlerine eklemiş. Arılarla olan çekimi 'Bir gezegeni paylaşıyoruz ve birbirimizden etkileniyoruz. Bu da tıpkı böyle bir şey.' düşüncesiyle atlatan Angelina Jolie, karşımıza bu çarpıcı fotoğrafla çıkıyor ve bir kraliçe arı edası taşıyarak ruhumuza baktığı portresiyle tüm insanlığa ilham vermeye devam ediyor.

ETİKETLER: ANGELİNA JOLİE , ARI , ÇEKİM