13 Nisan 2022

Hotel Hennes'e Hoşgeldiniz: Gigi Hadid ve H&M İşbirliklerini Kutluyor

YAZI: JANELLE OKWODU

DERLEYEN: BAHAR ERGEL

Gigi Hadid’in otellerde geçen günlere ve moda haftaları boyunca bir bavulla oradan oraya seyahat etmeye aşina olduğunu tahmin ediyorsunuzdur. Fakat bu seferki uçuşu onu yalnızca hayal dünyasında ulaşılabilecek bir yere götürdü. 

H&M’in yeni kampanyasının yıldızı olan Hadid, çılgınlıklara adanmış kurgusal tatil mekanı Hotel Hennes’de concierge görevlisi olarak çıkıyor karşımıza. Jill Korteleve, Precious Lee, Devyn Garcia gibi isimlere modayla dolu gerçeküstü bir ortamda hizmet veriyor. Bardia Zeinali'nin yönettiği film Hadid’in, pandeminin yıllarca süren kısıtlamalarının ardından yaşadığı seyahat sevincine odaklanıyor. "Bardia'nın bizi götüreceği dünyanın inanılmaz olacağını biliyordum" diyor Gigi Hadid, "Herkesin dünyaya geri dönmesi, hayatı büyülü ve beklenmedik kılan anları bulması için motive olabileceğine dair bir mesaj var."

 hm

Bu konsepti hayata geçirmek pandemi koşullarında imkansızdı ve Hadid için böyle devasa bir prodüksiyonla iş yapmayalı çok uzun zaman olmuştu. “Setten olmak eğlenceli ve normale dönmek gibi geldi.” diyen Hadid çekimde geçen iki hafta boyunca arkadaşlarıyla da zaman geçirme fırsatı buldu. "Precious ve ben oldukça yakınız, bu yüzden o kendi rolünü çalışırken, dans ederek ve karaoke yaparak harika bir hafta sonu geçirdik." diyor. “Son videoda gördükleriniz gerçek. Hepimizin birlikte güzel vakit geçirdiği hissini yakalıyor.”

Finalde yer alan onlarca sanatçının olduğu sahneyi herkes paylaşmazdı ama Hadid’in arkadaşlarını çalışırken görmekten keyif aldığı belli oluyor.  "Herkes ayrı ayrı gelip üzerine düşeni yapmak zorundaydı, bu yüzden son videoda görünen herkesle çalışamadım ama bu, izlemeyi eğlenceli bir sürpriz yaptı." diyor. "Bütün hikayenin bir araya geldiğini ve orada olmadığım günlerde ne üzerinde çalıştıklarını görmeliyim. Olivia'nın (Vinten) çekimlerini göremedim, ama işinden kaçarken yakalanan görevli olarak bu anına bayıldım."

 hm

Vogue için projelerde birlikte çalıştığı Zeinali ile işbirliği ise sürece kolaylık katmada eklemiş oldu. “Çalıştığınız kişilerle zaman geçirmek ve işi nasıl kurguladıklarını bilmek onların aklına adım atmak gibi.” diyor Hadid. “Aynı projeyi farklı bir yönle yapabilir ve tamamen farklı bir ruh haline bürünmesini sağlayabilirsiniz. Bardia'nın çalışmalarının mizahını seviyorum. En sevdiğim kısım - ve tüm çekimin en Bardia anı - Jill’e fıstık ezmeli sandviç servis ettiğim andı. Mükemmel kıyafetler içinde eşsiz bir koreografiyle dans ettiğimiz o an. Bir de otel sahibi olarak hiçbir şey yapmamış bir ben varım, ama işin komedyası bu. Bardia'nın en küçük ayrıntıyı alıp eğlenceli bir parçaya dönüşene kadar romantikleştirmesinin bir yolu bu."

 

Tüm seyahat konuşmaları, gardıroplarımızla nasıl ilişki kurduğumuz hakkında düşünmemizi sağlıyor. Tahiti ve Akdeniz gibi en sevdiği yerleri ziyaret ederken kendini dışavurumcu modaya doğru çekilmiş buluyorsunuz. Hadid, "Tahiti kıyafetlerinizle çok eğlenebileceğiniz bir yer çünkü renkler çok güzel ve önlerine koyduğunuz her şey canlanıyor." diyor. “Eğlenceli aksesuarları kullanmayı seviyorum. Koleksiyondaki parçaların kampanyayı bambaşka bir seviyeye taşıdıklarını düşünüyorum.”

hm

Elbette Hadid'in H&M'e olan beğenisi sadece reklamlarında yer almakla sınırlı değil. Kariyerinin başında markanın New York City'deki birçok mağazasını kendi zevklerini keşfetme aracı olarak kullandı. “Şehirde dolaşırken, deneme çekimleriyle dolu bir sürü günüm oldu ve H&M'e dalardım.” diyor. "Bazen havalı bir partide giyebileceğimi düşündüğüm temel şeyleri veya daha yüksek bir şeyler alırdım. Harikaydı çünkü tarzımı ve neyi sevdiğimi bulmama erişilebilir bir yol sundu ve bir şekilde keşfetmeme izin verdi.”

Moda perspektifinde düzenleme yapmak, Hadid’e yeni bir bakış kattı. Netflix’in yeni realite yarışması Next in Fashion ve yakında çıkacak giyim markası için Hadid, “İkisi için de çok heyecanlıyım.” diyor.  “Şu anda yapım ekibiyle birlikte çalışıyoruz, seyircinin her şeye ne kadar eğlence ve sevgi kattığımızı hissetmesi umuduyla devam ediyoruz. Giyim hattında çalışmak imkansızdı çünkü takım oluşturmak ve tasarımla ilgilendiğim bir ortamdı. Her zaman yaratıcı olmaya çalışıyorum ve bunu insanlara dokunacak şekilde dünyaya sunabilmenin yollarını aramaya devam ediyorum.” 

hm

hm

hm

hm

ETİKETLER: H&M , GİGİ HADİD , HOTEL HENNES