04 Mayıs 2022

Glenn Close İlk Met Galasına Hazırlanırken

 

Bu yıl Met Gala katılımcılarının arasında ilk kez karşılaştığımız bir isim vardı: Glenn Close. Kırk yıllık kariyeri boyunca sekiz kez Oscar'a aday gösterilen efsanevi sahne ve sinema oyuncusu, ilk kez bu yıl Met Gala'ya katıldı. Close Vogue'a, "Met Gala'ya geleceğimi hiç düşünmemiştim çünkü çok korkutucuydu! Ben utangaç biriyim." sözleriyle ifade etmişti düşüncelerini. 

Moda dünyasının en büyük gecelerinden biri olan Met Gala için Close, baştan ayağa pembeler içindeki göz alıcı stil için Pierpaolo Piccioli ile birlikte çalıştı. Valentino hayranlarının 2022 Sonbahar koleksiyonundan tanıdığı, Pantone ile birlikte geliştirdiği o güçlü renk olan Pink PP ile... Şık bir bluz, özel dikim pantolon ve opera eldivenlerinden oluşan kıyafeti çevreleyen, işlemelerle kaplı dramatik bir pelerin. Close, büyük geceye hazırlanırken, “Bunun benim konfor alanımdan çok rahat bir şekilde çıktığını söylemeliyim” diyor. “Montana, Bozeman'da yaşıyorum ve en azından Bozeman'da böyle kıyafetler giymiyoruz! Dolayısıyla bu çok özel.”

glenn close

Close için Piccioli ile birlikte Met Gala'ya katılmak farklı sorumlulukları da beraberinde getirdi. Yani Piccioli'nin vizyonunu üzerinde taşımak için elinden geleni yapmalıydı. Görünümü geliştirmenin arkasındaki süreç hakkında “Yaptığımız iş çok işbirlikçi bir sanat” diyor. "Buraya gelme düşüncem, Pierpaolo'nun ilham perisi olmak ve onun bu gecenin anlamına dair vizyonunu en iyi şekilde gerçekleştirebilmek açısından önemliydi. Bu yüzden ben sadece onun mütevazı hizmetkarıyım ve kolunda olmaktan büyük onur duyuyorum." Piccioli ise, "Amerikan efsanesi" statüsünden dolayı Amerikan modasını kutlayan bu gece için Close'u giydirmeye özellikle hevesli olduğunu belirtti.

Yine de Close, kendine özgü mizahından bir parça eklemeden geceyi geçirmedi. Kıyafetiyle nereye gittiğini sorduğunda "Bakkala gidiyorum." yanıtını verdi. 

 glenn close

Direktör: Catherine Orchard
DP: Alice Plati
Editör: Victoria Mortati
Prodüktör: Gabrielle Reich
Prodüktör, On-Set: Katherine Wzorek
Kamera Asistanı: Luis Romero
Ses: Mike Guggino
Ortak Yapımcı: Kristen Engelson
Ortak Yapımcı, On Set: Dimitri Lazarashvili
Mekan: The Whitby Hotel
Asistan Editörler: Justin Symonds, JC Scruggs, Andy Morell, Billy Ward & Cory Stevens
Post Prodüksiyon Koordinatörleri: Andrea Farr
Post Prodüksiyon Süpervizörü: Marco Glinbizzi
Prodüksiyon Koordinatörü: Jane DiBartolo
Prodüksiyon Yönetmeni: Kit Fogarty
Prodüksiyon Yönetmeni: Victor Cifrè II
Eğlence Direktörü, Vogue: Sergio Kletnoy
Showrunner: Felicia Kelley
İçerik Prodüksiyon Koordinatörü, Vogue: Rahel Gebreyes
Sorumlu Yapımcı: Ruhiya Nuruddin
Kreatif Yönetmen, Vogue: Alexandra Gurvitch
Kreatif Ortak Direktör: Billie JD Porter
Kreatif Departman Direktörü: Maximillian Stenstrom
Kıdemli Direktör, Programlama, Vogue: Linda Gittleson
VP, Dijital Video Programlama ve Geliştirme, Vogue: Joe Pickard

ETİKETLER: GLENN CLOSE , MET GALA , PİERPAOLO PİCCİOLİ , VALENTİNO