25 Şubat 2021

Geleceğe Sürdürülebilir Saygı Duruşu

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

H&M

Dünya gelişiyor ve değişiyor, bununla birlikte ise artık yeniliklerin hiçbir sınırı yok. Bizleri her gün biraz daha şaşırtan teknolojik gelişmelerin nasıl kullanılacağı ise, moda sektörü söz konusu olduğunda tamamen markaların inisiyatifine kalmış durumda. Sürdürülebilir kimliğiyle her sezon bir başka yenilik sunan H&M, bu kez Innovation Stories isimli bir konseptle karşımıza çıkıyor.

Bu konseptle birlikte hint yağından elde edilen biyo bazlı iplik EVO by Fulgar®, kaktüs bitkilerinden üretilen ve bitki bazlı bir deri alternatifi olan Desserto gibi yeni malzemeler hayatımıza giriyor. Innovation Stories kapsamında sunulacak olan ve üretim geleceğinin arkasındaki parlak beyinlere saygı duruşunda bulunan ilk koleksiyon Science Story, gömleklerden aksesuarlara minimal bir şıklık vadediyor üstelik.

H&M Konsept Tasarımcısı Ella Soccorsi “Deneyimlerimizi bir sonraki seviyeye taşıyan bir platform. Bu girişim, bilim adamları ve iş geliştirme ekipleriyle çalışmamıza ilham oluyor ve ileriye dönük fikirlerimize ışık tutuyor. Science Story, bu inanılmaz materyallerin arkasında yıllarca süren araştırma ve deneylere saygı duruşunda bulunuyor.”  diyerek Innovation Stories’in detaylarını aktarıyor. H&M'in inovasyon, sürdürülebilir üretim ve tasarıma yönelik dönüşümü daha da ilerlettiğini kanıtlayan bu özel koleksiyon, 18 Mart'tan itibaren belirli mağazalarda ve hm.com'da satışta olacak.

ETİKETLER: H&M , INNOVATİON STORİES , SCİENCE STORY , SÜRDÜRÜLEBİLİR MODA