15 Kasım 2021

Daniel Lee’nin İmza Tasarımları

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

daniel lee, bottega veneta

10 Kasım tarihinde yapılan beklenmedik bir açıklamayla Daniel Lee ve Bottega Veneta markası yollarını ayırdıklarını duyurdu. 2019 Sonbahar/Kış defilesiyle markadaki ilk çıkışını yapan 35 yaşındaki İngiliz tasarımcı ünlü İtalyan markasında bir değişim rüzgarı başlatmıştı.

Geçtiğimiz Ocak ayında markanın sosyal medyası tamamen silinerek herkesi meraklandıran bir sessizliğe bürünmüştü. Vogue’a gönderdiği bir e-posta’da “Modanın dijital sunumlara bağımlı olmaya doğru ilerlediğini hissettim, bu özellikle benim için veya markam için yankı uyandıran bir şey değil.” açıklamasında bulunan Lee, “new Bottega Veneta” adıyla farklı bir vizyonda sosyal medyaya geri dönmüştü.

Pek çok ünlü ismin radarına giren yeni tasarımlar arasında 2019 Sonbahar/Kış koleksiyonunda tanıtılan Cassette bag ise ayrı bir bomba etkisi yaratarak sokak modasının ikonik aksesuarı haline gelmişti. Markanın sıkı takipçilerinden Hailey Biber’sa yaptığı seçimlerle ayrı bir Bottega Veneta defilesi sunuyordu. Kısa sürede yaptığı hamlelerle influencer’lardan ünlü isimlere Lee’nin sosyal medyayı saran tasarımlarını mercek altına aldık.

bottega Veneta

Elsa Hosk, Jodie Çanta, Bottega Veneta 2020 Sonbahar/Kış

 

bottega Veneta

 Linda Tol, BV Lido Sandalet, Bottega Veneta 2020 Resort

 

bottega Veneta

Victoria Beckham, Cassette çanta, Bottega Veneta 2019 Sonbahar/Kış

 

bottega Veneta

Rosie Huntington-Whiteley, Stretch sandalet, Bottega Veneta 2019 Pre-Fall

 

bottega Veneta

Hailey Bieber, zincirli Pouch çanta, Bottega Veneta 2020 İlkbahar/Yaz

 

bottega Veneta

Pernille Teisbaek, Puddle bot, Bottega Veneta 2021 Pre-Fall

 

ETİKETLER: BOTTEGA VENETA , DANİEL LEE , RİHANNA , HAİLEY BİEBER