19 Şubat 2021

BFC Vogue Designer Fashion Fund 2021 Kısa Listesini Açıkladı

british fashion council

Bugün İngiliz Moda Konseyi (British Fashion Council), BFC / Vogue Designer Fashion Fund 2021 (BFCVDFF) için kısa listeye giren tasarımcıları açıkladı.

Alighieri, ASAI, Bethany Williams, Chopova Lowena, Tamamlanan İşler, E.L.V. Denim, Halpern, Kwaidan Editions, Olubiyi Thomas, Richard Malone ve Supriya Lele.

2008'de kurulan ve bağışçıları arasında British Vogue, Burberry, Clearpay, Paul Smith gibi isimler bulunan vakıf üstün yetenekleri kutlamayı amaçlarken danışmanlık ve nakit para ödülü ile de desteklerini sunuyor.  

Bu yılki jüri komitesine başkanlık eden İngiliz Vogue Baş Editörü ve Vogue Avrupa Yazı İşleri Direktörü Edward Enninful; "BFC Vogue Designer Moda Fonu, Birleşik Krallık moda endüstrisinde yeni ortaya çıkan yetenekleri destekleyen eşsiz bir girişim. Şimdi her zamankinden daha fazla, İngiliz modasına bu kadar çok ilham ve çeşitlilik getiren genç tasarımcıları savunmaya devam etmeliyiz. Birleşik Krallık'taki yüksek vasıflı yaratıcı yeteneğin gerçek bir temsilcisi olan tüm kısa listeye giren tasarımcıları tebrik ediyoruz." sözleriyle tebriklerini dile getirirken İngiliz Moda Konseyi İcra Kurulu Başkanı Caroline Rush; “Kısa listeye giren tüm tasarımcıları tebrik ediyoruz. Sektörümüzün bir araya gelerek yeni ortaya çıkan yetenekleri desteklemesi ve yetiştirmesi artık her zamankinden daha çok önemli. Bu yılın kısa listesi, Birleşik Krallık'ta sahip olduğumuz inanılmaz yetenek genişliğini gösteriyor ve başından beri fonu destekleyen Burberry ve Paul Smith'e katılan Edward ve yeni Jüri Komitesi Üyeleri ve Fon Sağlayıcıları ile çalışmaktan çok heyecan duyuyoruz." yorumunu yaptı. 

Bu yıl fonun kriterleri tasarım mükemmelliyeti ve iş zekasını da içerecek şekilde güncellenmişti. Başvuru süreci boyunca Pozitif Moda Enstitüsü'nün üç ayağını markalarına nasıl dahil ettikleri konusunda stratejik düşünmeye teşvik etti: Çevre, İnsan ve Zanaatkarlık & Topluluk. Fon, tasarımcıların işlerinin hayati alanlarına yönelik yeni bilgi ve finansman getirmeye yardımcı olan yetenekleri ödüllendirecek ve ayrıca muhasebe, ticaret, iş stratejisi, uluslararası pazarlar, perakende ve e-ticaret gibi alanlarda kısa listeye alınmış tüm tasarımcılara tavsiyelerde bulunacak. Kısa listeye alınan tasarımcılar ile önümüzdeki Mart ayında Fon Değerlendirme Komitesi ile röportaj yapılacak ve kazananlar Mayıs ayında açıklanacak. 

ETİKETLER: BRİTİSH FASHİON COUNCİL , BFC/VOGUE DESİGNER FASHİON FUND