11 Nisan 2022

Ve Tanrı Kadını Yarattı

YAZI: ZEYNEP AKDOĞAN

Oyunu boz. Kalabalıktan sıyrıl. Gücünü kuşan. Cüret et. Podyumlarda gördüğümüz yaratıcı güzellik görünümlerinden ilhamla sıradanlıktan uzaklaşıyor, uygulama alanını genişletenleri keşfe çıkıyoruz.

Punk Atak

Eyeliner’ın yeni punk imajıyla tanışın. 2022 İlkbahar/Yaz sezonu podyumlarında iddiası yüksek grafiklerle karşımıza çıkan eyeliner’ın en çarpıcı yorumlarından biri, zıtlıklardan beslenen Givenchy defilesinde görüldü. Gözlerin siyah eyeliner’la yaratılan grafikler ve alt kirpikleri taklit eden şekillerle süslendiği teatral görünüm, bol maskara ve çıplak bırakılan ten makyajıyla tamamlandı. Punk sörfçüleri andıran görünümleriyle öne çıkan Chloé defilesindeyse, turuncu neon eyeliner ile yaratılan kuyruklu, keskin çizgiler başroldeydi. Makyaj artisti Hannah Murray’in ıslak, geriye yatırılmış saçlarla bütünleştirdiği stil için beyaz bir göz kalemiyle istediğiniz şekli belirledikten sonra likit eyeliner’la üzerinden geçin. Çizginin yukarıya doğru kıvrılmamasına, ince ve şakaklara paralel açıda olmasına özen gösterin. Gen Z’nin favorisi neon renklere, kırmızı, yeşil ve pembelere başvurmak, daha canlı, punk ve genç bir görünümün anahtarı.

lancome

Hypnose Drama Mascara – Noir 320 TL LANCÔME

lancome

Mascara L’Obscur – Eve Black 395 TL GUCCI

lancome

Instroke Eyeliner 159 TL, Instroke Eyeliner Brush 245 TL SHISEIDO

lancome

Liquid Liner Eyeliner 260 TL ANASTASIA BEVERLY HILLS

 

 

Işıltının peşinde

Saatler partiyi gösterdiğinde, gösterişi zirveye çıkaran simlere, pullara ve payetlere başvurun. LaQuan Smith 2022 İlkbahar/Yaz podyumunda kıyafetlerle bire bir uyum sağlayan, kiremit kırmızısı eyeliner ve simli far ikilisiyle yaratılan göz makyajı, gece görünümünüze boyut atlatacak şık bir alternatif. Pırıltıyı görüş alanıyla kısıtlamanıza da gerek yok. Her yerde dikkat çekmeyi garantileyen bir diğer stil, dudakların metalik ve turuncu payetlere bulandığı Acne Studios görünümünden esinlenebilir; elde etmek için tuhafiyecilerden temin edeceğiniz payetlerden ve şeffaf bir kirpik yapıştırıcısından yardım alabilirsiniz. Gökkuşağı tonlarında üç boyutlu simlerin omuzlara, dekolteye ve hatta tüm saçlara serpiştirildiği Blumarin defilesiyse 90’ların disko kültürüne ayna tutan, sahneye ve dansa davet eden türden.

lancome

Shadeshifter Duochrome Eye Shadow – Calling Your Bluff 190 TL M.A.C

lancome

Eye Tint Long-Lasting Liquid Eyeshadow – Ice Grey 360 TL ARMANI BEAUTY

lancome

Phantom EDT 50 ml 680 TL PACO RABANNE

Retro Eyeshadow Palette - Natasha Denona | Sephora

Retro Eye Shadow Palette 700 TL Sephora’da NATASHA DENONA

lancome

Lip Spark – Mulberry 455 TL TOM FORD

 

ETİKETLER: MAKYAJ , GÜZELLİK , TREND