25 Nisan 2017

O Güzel: Ashley Graham

YAZI: VALERİE DAYAN


ashley graham

Fotoğraf: Getty Images Turkey

“Spor yapıyorum. Sağlıklı beslenmek için elimden geleni yapıyorum. Kendi vücudumu seviyorum. Ve birkaç girinti çıkıntımdan ve selülitlerimden hiç utanmıyorum... Siz de utanmamalısınız.”

Ashley Graham bu sözleri geçtiğimiz aylarda Instagram’ında tatilde çektiği bacak fotoğrafı ile paylaştı. Sports Illustrated, Amerikan Vogue, İngiliz Vogue ve başka birçok önemli dergiye kapak olan yirmi dokuz yaşındaki model Graham, her fırsatta body positivity konseptinin sadece büyük beden kadınlar üzerine olmadığını vurguluyor, tüm vücut tiplerinin kabul görmeyi hak ettiğini savunuyor, bunun için aktivist olarak çalışıyor.

Cildin iyi görünüyorsa, sen de iyi görünürsün. Ben on beş yaşından beri göz kremi kullanıyorum!

Kendisi gibi kıvrımlara sahip kadınların genelde sağlıksız olduğu algısını da değiştirmeye niyetli olan Graham, spor ve sağlıklı beslenmeye verdiği önemi de her fırsatta vurguluyor. Farklı egzersizler denese de, favorisinin kickbox olduğunu söyleyen ve New York’ta olduğunda Soho’daki Dogpound’da özel ders alan model, devamlılığın çok önemli olduğunu bildiği için seyahat ettiğinde yanına mutlaka birkaç farklı direnç bandı alıyor.

ashley graham

Graham, en çok kullandığı ve sevdiği makyaj ürününün elmacık kemiklerini ön plana çıkartan aydınlatıcılar olduğunu söylüyor.

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Makyaj yapmaya bayıldığını her fırsatta dile getiren Graham’a göre güzelliğinin püf noktası cildine iyi bakması. “Cildin iyi görünüyorsa, sen de iyi görünürsün. Ben on beş yaşından beri göz kremi kullanıyorum!” Bir davete katılacağı zaman toprak tonlarında göz makyajı, kat kat maskara, şeftali ve nude tonlarında rujlar, bolca highlighter’dan şaşmayan Graham, en çok ilgiyi yüzünü çerçeveleyen kaşlarına gösterdiğini söylüyor. Modelin gece boyunca hiç bozulmayan kaşlar için tüyosu ise, temiz bir maskara fırçasına saç spreyi sıkıp, kaşlarını onunla taramak.

chanel

CHANEL Les Beiges Healthy Glow Luminous Color in Medium Deep

Özellikle Charlotte Tilbury marka rujlara bayıldığını ve bronzlaştırıcı pudra olmadan yaşayamayacağını söyleyen Graham, kendini güzel hissetmesi için aslında bunların hiçbirine ihtiyaç duymadığını da ekliyor: “Kendine güvenmek için biraz çalışmak gerek. Ben her sabah makyajsız ve kıyafetsiz halimle aynanın karşısına çıkıp vücuduma övgüler düzüyorum. Bu sayede gerçekten kendimi ve vücudumu benimseyip, tüm kalbimle sevebilmeyi başardım.”

ETİKETLER: ASHLEY GRAHAM