15 Eylül 2021

Gigi Hadid'in 60'lara Selam Duran Güzelliği

YAZI: EKİN KURBETÇİ

gigi-hadid-met-gala-2021-blue-eyeshadow

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Met Gala 2021 kırmızı halısı ihtişamlı güzellik portreleriyle saç ve makyaj repertuarımızı genişleteceğe benziyor. Gigi Hadid'in geceye damga vuran bu saç ve makyajı ise detaylı incelenmesi gereken görünümler arasında.

gigi-hadid-met-gala-2021-blue-eyeshadow

Fotoğraf: @erinparsonsmakeup

Kısa zamanda ikonik sarışınlar listesine girmeye hak kazanan Gigi, birkaç ay önce kızıl saçlara merhaba demişti. Bu rengin daha açık ve evcil bir tonuyla radikal bir saç dönüşümü geçiren süpermodel, Met Gala'daki yeni kızıl tonuyla adeta "Siz daha hiçbir şey görmediniz!" diyor. Daha yoğun ve daha koyu bir saç rengiyle karşımıza çıkan Gigi, şimdi de ikonik kızıllar listesine göz dikti diyebiliriz. Bu dominant rengin altından başarıyla kalkan yıldızın saç modeli ise bizi 60'lara ışınlıyor, ancak tek bir farkla: bu yarım at kuyruğunu Prada imzalı bir aksesuar süslüyor!

gigi-hadid-met-gala-2021-blue-eyeshadow

Fotoğraf: @erinparsonsmakeup

Hadid'in makyajı da saçlarıyla aynı döneme ait. Gigi renkli farlara yabancı değil, ancak kendisini bu kez her zamankinden daha farklı bir göz makyajıyla görüyoruz. Duru cildini belli belirsiz bir kontür ve pembe allıkla hareketlendiren genç model, son sözü bakışlarının söylemesine izin vermiş. Buzul renkli farını klasik kuyruklu eyeliner ile tamamlayan Gigi, tek tek ayrılmış yelpaze gibi kirpikleriyle de gözlerine derinlik katmış. Yeni nesil güzellik ikonunun bakışlarına dönem havası katan ufak bir detay da alt kirpik diplerine uyguladığı ikinci bir kuyruk.

Bu arada, Gigi'nin mavi bakışlarının arkasındaki küçük hikayeyi de size anlatalım. Yıldızın makyaj artisti Erin Parsons, kullandığı tüm ürünleri takipçileriyle paylaştı; far dışında... Bu Prada mavisi, Gigi Hadid imzasını taşıyor. Parsons'ın makyaj kitinin başına geçen Gigi, kendi karışımını hazırlayarak bu çarpıcı tonu elde etmiş. Odak noktasına maviyi alan bu makyajda nude dudaklar ise görünümün aurasını bozmadan makyajı bir araya getirmiş. 

Karakterli bir tokayla tamamlanan yarım at kuyruğu, tek ton far ve kuyruklu eyeliner ile yapılmış, farklı ama klasik bir makyaj; Gigi Hadid çabasız ama çarpıcı bir güzellik portresinin arkasında yatan pratik ipuçlarını bize Met Gala görünümüyle veriyor.

Gigi Hadid'in Met Gala Makyajı için Kilit Ürünler

ETİKETLER: GİGİ HADİD , MET GALA 2021 , MAVİ FAR , RENKLİ MAKYAJ , ÜNLÜ MAKYAJI