07 Mart 2017

Chanel’den Uzay Çağı Güzelliğinin Kuralları

YAZI: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

Gigi Hadid

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Moda ayının son gününde Chanel’den çağ atlatan bir final geldi. Her sezon Paris’in kült simgesi Grand Palais’yi bambaşka bir dünyaya dönüştüren Karl Lagerfeld bu kez dünyevi sınırları ortadan kaldırdı, modayı uzay çağına taşıdı. Teknolojiyle samimi ilişkisini yakından bildiğimiz moda dünyasının kralı Karl Lagerfeld, Sonbahar/Kış 2017-18 koleksiyonu için fütüristik bir paralel evren yarattı. Modayı ışık hızıyla uzay çağına taşıyan Lagerfeld, Chanel kadının hayal ederken yalnızca fütüristik detaylardan yararlanmadı, geçmiş ve geleceği kusursuz bir harmoniyle birleştirdi.

Chanel

 

2017 Couture şovunda sade, süsten uzak ama güçlü bir duruş sergileyen Chanel kadını bu sezon maksimalist tavrıyla dikkat çekti. Saç duayeni Sam McKnight’in yarattığı 60'lardan ilham alan kabarık saçlar güzellikte retro etkisi yaratırken, makyaj artisti Tom Pecheux’nun göz kapağının üzerinde yer alan yeni nesil eyeliner’ı geleceği betimliyordu. Eyeliner altında patlayan beyaz göz farı, makyajda kozmik etki yaratırken, şüphesiz ki güzelliğin yıldızı ise kabartılmış saçları kontrol altına alan Chanel’in göz alıcı kristal saç bantları oldu.

ETİKETLER: CHANEL , 2017-18 SONBAHAR/KIŞ , PARİS MODA HAFTASI , GÜZELLİK , SAÇ , DEFİLE MAKYAJI , TOM PECHEUX , SAM MCKNİGHT