06 Nisan 2022

Başlangıç çizgisi

YAZI: ZEYNEP AKDOĞAN

Cilt bakımı ritüeli geliştirmek için kırışıklıkları beklemeyin. Anti-aging kulvarında önleme vurgu yapan, yaşlanmanın ilk belirtilerine, 20’li yaşlara, genç ciltlere özel geliştirilen bu önerilerimizi listeye alın.

Kimyasal barındıran peeling'ler genç ciltlerde hassasiyet yaratabildiğinden bakım ritüelinize nazik bir temizleyiciyle başlayın. Origins'in nane aromalı yüz yıkama köpüğü, içeriğindeki yosun özleri sayesinde cildi, pH dengesini bozmadan ve tahriş etmeden arındırıyor. Uygulama esnasında ipeksi bir yağa dönüşen Clinique makyaj temizleme balm'ı da, hafif formülüne rağmen özellikle inatçı göz makyajını çıkarmakta etkişi bir diğer aiternatif.

 

Clinique

Take The Day Off Cleansing Balm 30 TL CLINIQUE

 

 

 

Clinique

Checks And Balances Frothy Face Wash 250 TL ORIGINS

 

Sırada cilde bol ışıltı katan, içeriğindeki antioksidanlarla güneşin yarattığı oksidatif hasardan ekstra koruma sağlayan C vitamini var. Serbest radikalleri etkisiz hâle getiren ve kolajen üretimini tetikleyen Skinceuticals’a ait CE Ferulic, normal, kuru ve hassas ciltler için; salisilik asitle formüle edilen La-Roche Posay’e ait C vitamini serumuysa her cilt tipinin yanı sıra yağlı ve akneye meyilli ciltler için de ideal.

Clinique

Pure Vitamin C 10 450 TL LA-ROCHE POSAY

 

Clinique

CE Ferulic 1600 TL SKINCEUTICALS

 

Güneş koruyucu, yaşlanma belirtilerini geciktirenler listesinde birinci sırada yer alsa da bakım ritüellerinde en çok göz ardı edilen adımlardan biri. Neyse ki bu soruna pratik çözümler sunan akıllı ürünler var. Fenty Skin’in 30 SPF koruyuculu nemlendiricisi örneğin, niyasinamid içeren ince yapılı formülüyle beyaz kalıntı bırakmayan, makyaj bazı olarak da kullanılabilenlerden. CeraVe’ye ait mineral zengini 50 koruma faktörlü ürünse memnuniyet garantili ve ekonomik bir Tiktok fenomeni.

Clinique

 

Hydra Vizor 625 TL, Sephora’da FENTY SKIN

Clinique

Hydrating Mineral Sunscreen 360 TL CERAVE

 

Şu an kırışıklığınız olmasa dahi geleceğe yatırım amacıyla ritüel oluşturmanız gereken ilk bölge göz çevresi. İçeriğindeki C vitamini ve aydınlatıcı pigmentlerle koyu halkaları, şişkinlikleri, kırışıkları ve doku kaybını hedef alan OleHenricksen Banana Bright Eye Crème, makyajı da sabitleyen pratik bir ürün. Murad marka serumsa, kolajen üretimini tetikleyen retinolle güçlendirilmiş; özellikle düşük göz kapaklarına ve gözaltı torbalarına yol açan doku kayıplarında sonuç verenlerden.

Clinique

 

Banana Bright Eye Cream 540 TL OLEHENRICKSEN

 

Clinique

 

Retinol Youth Renewal Eye Serum 1755 TL MURAD

 

Ritüelinizin temizlik aşamasında ara sıra hassasiyet yaratmayan nazik bir peeling’den yardım alabilirsiniz. Dr. Dennis Gross’un peeling mendilleri, formülündeki alfa ve beta hidroksi asitlerle matlaşmış ciltlere sağlıklı bir ışıltı katmakta usta. Haftada bir defa rutininize dâhil edebileceğiniz bu aşamayı ihtiyacınıza göre sıklaştırabilirsiniz. Hiyalüronik asit, tercihe göre kullanabileceğiniz bir başka içerik. B5 vitaminiyle güçlendirilen The Ordinary’nin serumu, cildi tahriş etmeyen nazik kompozisyonuyla ideal bir tercih. 

 

 Clinique

Alpha Beta Universal Daily Peel 1185 TL DR DENNIS GROSS

 

Clinique

Hyaluronic Acid 2% + B5 215 TL THE ORDINARY

 

ETİKETLER: GÜZELLİK , BAKIM , CİLT BAKIMI