DEFİLE
DEFİLE

19 Mayıs 2020

Alexa Chung'ın Doğal ve Sade Bakım Ritüeli

YAZI: ZEYNEP AKDOĞAN

“Otuz beş harika bir yaş” diyor, İtalyan şeflere özgü hareketle parmak uçlarına bir öpücük kondurarak. “Her sabah yüzünüzde ya yastık izi ya da anlam veremediğiniz kızarıklıklarla uyanıyorsunuz; anlıyorsunuz ki geleceğiniz çok parlak.” İngiliz mizacı, samimi tavırları ve stiliyle ünlü Chung'ın bakım ritüeli ise kendi gibi doğal ve sade.

20-05/13/gettyimages-627884038-1589351113.jpg

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Chung, imzası haline gelen omuz hizasındaki hafif dalgalı saçlarıyla koyuluyor işe. “Çabuk yağlandığından her gün yıkıyorum” dediği ince telli saçlarını duştan çıkar çıkmaz tarakla ortadan ikiye ayırıyor. Hacim vermek için uçlarına deniz spreyi sıktıktan sonra saçlarının ön kısmından aldığı iki tutamı döndürerek kulak arkasına atıyor. Voila! Cilt bakımına gelince, süt bazlı vegan yüz yıkama jeli, arındırıcı tonik ve yoğun bir nemlendiriciyle yetiniyor. Cildinin “Sahra Çölü’nden daha kuru” olduğunu söyleyen Chung’ın olmazsa olmazı, yüzüne ve boynuna bonkörce uyguladığı Doktor Augustinus Bader imzalı nemlendirici. “The Cream, amino asit, vitamin ve minerallerden oluşan zengin içeriğiyle hücreleri yeniliyor ve yağlı bir doku bırakmadan cildi yumuşacık yapıyor.”  

alexa chung

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Kırmızı halı davetlerinde abartısız makyaj stilleriyle görmeye alıştığımız Chung, ruj seçiminde nar çiçeği gibi yaz gecelerine çok yakışan renklerden kaçınmıyor. Daha doğal ve canlı bir görünüm için krem allık kullanıyor, mavi gözlerine kuyruklu eyeliner çekmekteyse usta. Gözlerin çekik görünmesi için alt kirpiğin hizasından köşeye doğru bir çizgi çizerek başlamanızı tavsiye ediyor Chung: “Çizgiyi köşeden başlayıp göz kapağına doğru uzatın ve unutmayın, eyeliner’ı göz kapağınızın üçte ikisine çekmelisiniz. Çizgiyi göz pınarına dek uzatırsanız, gecenin ilerleyen saatlerinde makyaj alt kirpiğe bulaşıp göz altında koyu gölgeler yaratabilir.”

ETİKETLER: ALEXA CHUNG , OGÜZEL , BAKIM , GÜZELLİK