06 Haziran 2021

Meghan Markle ve Prens Harry Çiftinin Kızları Dünyaya Geldi

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

meghan markle

INSTAGRAM: @MISANHARRIMAN

Meghan Markle ve Prens Harry’nin ikinci çocukları dünyaya geldi. Doğum sonrası yapılan açıklamada Lilibet “Lili” Diana Mountbatten-Windsor’ın adının hikâyesi şöyle açıklandı: "Lili, adını aile lakabı Lilibet olan büyük büyükannesi Kraliçe Majestelerinden alıyor. İkinci adı Diana, sevgili merhum büyükannesi Galler Prensesi'ni onurlandırmak için seçildi. Dük ve Düşes, bir aile olarak bu özel zamanın tadını çıkarırken, sıcak dilekleriniz ve dualarınız için teşekkür ederiz.”

Lili, 4 Haziran Cuma günü saat 11:40'ta Kaliforniya, Santa Barbara'daki Santa Barbara Cottage Hastanesi'nde doğdu. Çift, Şubat ayında ikinci çocuklarını beklediklerini, Oprah Winfrey ile Mart ayında yaptıkları röportajda ise bebeğin cinsiyetinin kız olduğunu duyurmuştu.

İki yaşındaki kardeşi Archie Mountbatten-Windsor gibi Lili de Montecito'da büyüyecek. Markle ve Prens Harry, Mart 2020'de Kraliyet Ailesinden bağımsızlıklarını ilan ettikten sonra Kaliforniya'da yaşamaya başlamışlardı. Lili’nin bir unvanı olmayacak ancak Miss Lilibet Mountbatten-Windsor olarak bilinecek olan yeni gelen için vaftizin, tıpkı Arcihe’nin töreni gibi mahremiyet içinde yapılması bekleniyor.

ETİKETLER: MEGHAN MARKLE , PRENS HARRY