05 Şubat 2021

Gigi Hadid Vogue Amerika Mart Sayısında

DERLEYEN: BAHAR ERGEL

Gigi Hadid Vogue AmerikaFotoğraf: Ethan James Green, Vogue, Mart 2021

Gigi Hadid hamileliğinden sonra ilk kez kamera karşısına geçerek Vogue Amerika'nın Mart 2021 sayısı için kamera karşısına geçti.

25 yaşındaki genç model Zayn Malik’le birlikteliğinden olan bebeklerinin doğumundan bahsederken ‘Hepimizin içinde bu doğal duygu var." sözlerini kullandı.

"Deneyimlerimden gerçekten istediğim şey, bunu kadınların yapması gereken doğal bir şey gibi hissetmekti." New York'ta bir hastanede doğum yapmayı planlamıştı, ancak daha sonra pandemi gerçekleri ortaya çıktı. Özellikle Manhattan'dan 90 dakika uzaklıkta ve doğum odasındaki sayı sınırları sebebiyle Yolanda ve Bella'nın yanında olmadığı bir doğum tercih etmedi. Sonra Gigi ve Malik, evde doğumu anlatan 2008 yılına ait ‘Doğmanın İşi’ belgeselini izlerken ”İkimiz de birbirimize baktık ve sanırım çağrı bu," dedik şeklinde ifade ediyor Gigi evde doğum yapma kararını verdikleri anı. 

Doğum anıyla ilgili Gigi; “Bu asla konuşamayacağımız bir şey ama o anda ikimizin de sevgimizi keşfettik.” derken Zayn bu anı “Ben de öyle hissettim! Sevdiğin kişiyi acı içinde görmek çok çaresiz hissettiriyor.” sözleriyle ifade ediyor. 

Gigi Hadid Vogue AmerikaFotoğraf: Ethan James Green, Vogue, Mart 2021

"Hayatımdaki en çılgın acı olacağını biliyordum, ama ona teslim olmalıydım.”

"Annemin, Zayn ve Bella'nın benimle gurur duyduğunu biliyorum, ancak bazı noktalarda her birini dehşet içinde gördüm," diyor Gigi, "Daha sonra Z ve ben birbirimize baktık ve dedim ki, Bunu tekrar yapmadan önce biraz zamanımız olmalı.”

Yolanda; “Onun dergideki fotoğraflarıyla gurur duyuyorum, ama onun doğum yaptığını görmek bambaşka bir gururdu," diyor, "Ona bir kız çocuğu olarak bakmaktan, ona bir anne olarak bakmaya geçtim.”

“Kesinlikle burada yetiştirmeyi düşünüyorum” diyor Gigi, ”Yeşillik ve çiftlik tarzı bir yaşam, kendimi bir çocuk olarak merkezde hissetmeme neden olan şeye benziyor ve bunun Zayn ve benim için gerçekten önemli olduğunu hissediyorum. Çocuğunuza sadece farklı ilgi alanlarını keşfetme fırsatı vermenin çok güzel bir şey olduğunu düşünüyorum" diye devam ediyor.

Gigi Hadid Vogue AmerikaFotoğraf: Ethan James Green, Vogue, Mart 2021

"Bir çocuğun var ve birlikte yatakta yatıyorsun bakıp düşünüyorsun: ‘Tamam, şimdi ne olacak?’ diyorsun ve tüm arkadaşlarına aynı soruları sorduğunu, herkesin farklı bir cevabı olduğunu anlıyorsun. İşte o zaman herkesin bunu kendisinin çözdüğünü  fark ediyorsun.” diyor Gigi. Bebeğin ardındansa yoğun çalışma programında bir düzenleme yapmaya gideceğini belirtiyor. "Her hafta farklı bir ülkede olmaktansa daha istikrarlı hissettiren şeylere yöneliyorum.”

İlgili Başlıklar