EN VOGUE
EN VOGUE

28 Haziran 2022

Cambridge Dükü ve Düşesinin İlk Resmi Portreleri

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Kate Middleton

Jamie Coreth/Fine Art

Cambridge Dükü Prens William ile eşi Prenses Kate’in evliliklerinin 10. yılına özel yapılan ilk resmi portresi, Cambridge Üniversitesi Fitzwilliam Müzesi'nde sergileniyor.

Prens William ve Kate Middleton çifti evliliklerinin 10. yılını geride bıraktı. Çiftin yıldönümlerine özel resmedilen ilk resmi portre de kutlamaların bir parçasıydı. Kensington Sarayı'nın basın açıklamasına göre, ödüllü sanatçı Jamie Coreth imzalı yağlı boya resim, geçtiğimiz yıl Cambridgeshire Kraliyet Portre Fonu tarafından hediye olarak hazırlandı. Eser şimdilerde, Cambridge Üniversitesi Fitzwilliam Müzesi'nde sergilenmeye başladı.

Kate Middleton

 Max Mumby/Indigo/Getty Images

Resimde Middleton’ı sıklıkla tercih ettiği The Vampire’s Wife imzalı zümrüt yeşili bir elbise ve Manolo Blahnik topuklu ayakkabılarla görüyoruz. Middleton’ın üzerinde gördüğümüz bu elbiseyi daha önce Prens William ile çıktığı Dublin ziyaretinde de giymişti. Kate Middleton’un ayrıca Kraliçe Elizabeth’e ait bir broş taktığı da görülüyor. Prens William'ı ise mavi kravatlı, siyah bir takım elbise içinde görüyoruz.

Sanatçı Coreth, kraliyet çiftini hem rahat, hem cana yakın, hem de zarif ve ağırbaşlı olarak tasvir etmeye çalıştığını ifade ederken tablonun detaylarını ise şöyle açıkladı: “Onları birlikte betimleyen ilk portre olduğu ve özellikle Cambridge Dükü ve Düşesi oldukları için portrenin kamusal ve özel yaşamları arasında bir denge hissi uyandırmasını istedim.”

210 cm’ye 110 cm ölçülerinde, yağlı boya çalışması olan tabloda Cambridge Dükü ile Düşesinin samimi bir şekilde aynı yöne bakarken resmedildiği görülüyor.

 

 

ETİKETLER: KATE MİDDLETEON , PRENS WİLLİAM