EN VOGUE
EN VOGUE

17 Kasım 2021

Adele & Oprah Winfrey Buluşmasında Neler Oldu?

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Oprah Winfrey

Adele ilgi odağı haline gelen ve merakla beklenen yeni albümü 30'un tanıtımı kapsamında Oprah Winfrey ile bir röportaj gerçekleştirdi. Pazar gecesi Oprah Winfrey ve Adele, CBS televizyonu özel programı Adele: One Night Only kapsamında röportajları için ilk kez bir araya geldi. Adele, çocukluk anıları, yeni albümü ve hayatına dair özel açıklamalarda bulundu. Adele’in öne çıkan açıklamalarına göz atıyoruz.

Önce konserle başlayalım. Lizzo, James Corden ve Melissa McCarthy gibi yıldızların katıldığı konseri, Adele'in küçük oğlu Angelo'nun Adele'i ilk kez canlı olarak izlediği konser olması nedeniyle de büyük bir öneme sahipti. Adele sahneden oğluna, “Bu gece burada olman benim hayatımın mutlak onuru, bebeğim." diyerek seslendi. Konser devam ederken Adele, bir çiftin evlilik teklifi anını da unutulmaz kıldı. Adele, “Evet” cevabından sonra çifte Make You Feel My Love şarkısını armağan etti. Şarkıcı konserde yeni şarkılar ve klasik hitlerden oluşan bir seçki seslendirdi. Ayrıca konserde Adele üç yeni şarkı yayınladı: Hold On, Love is a Game ve I Drink Wine.

Adele, insanların yeni şarkıları hakkında ne düşündüklerinden korkmuyor

Winfrey, Adele’in sahne korkusu ve utangaçlığına dair yaptığı açıklamalara bir atıfta bulunduğunda şarkıcı müzik sayesinde hayatın üstesinden gelebildiğini söyledi. Buna rağmen Adele, 30'un oluşturulması sırasında bazı noktalarda şarkıların içeriği konusunda güvensizlik yaşadığını da dile getirdi.

Adele, evliliği yürümediği için utanıyor

Röportajın başlarında Adele, tüm hayatı boyunca kitaplarda ve filmlerde bu fikirle çevrili olmasına rağmen çekirdek aile fikrine takıntılı olduğunu çünkü bir çekirdek aileden gelmediğini dile getirdi. Babası henüz iki yaşındayken evi terk eden şarkıcı, "Çok küçük yaşlardan itibaren çocuklarım olduğunda birlikte kalacağımıza dair kendime söz verdim. Ve gerçekten çok uzun bir süre denedim.” ifadelerine yer verdi.

Ayrıca Adele, röportaj sırasında Winfrey'e evliliği çok ciddiye aldığını açıkça belirtti; “Evliliği çok ciddiye alıyorum... Neredeyse evlenip bu kadar çabuk boşanarak ona saygısızlık etmişim gibi hissettim. Utandım çünkü her şey çok çabuk olmuş gibiydi.” Adele, ona aşık olmasa bile Konecki'yi hala sevdiğini de vurguladı. Çift hala Los Angeles'ta karşı karşıya yaşıyor ve oğulları Angelo’yu birlikte büyütüyor.

Daha fazla çocuk sahibi olmaya açık

Winfrey'in daha fazla çocuk isteyip istemediğini sorduğunda Adele, “Kesinlikle buna açığım. Daha fazla çocuk istiyorum.” dedi. ”Yapmazsam dünyanın sonu olmaz çünkü Angelo'm var ama evet, olabilir.” diye ekledi.

Oprah Winfrey

Instagram

Adele, Rich Paul ile ilk randevusunun bir iş görüşmesi olduğunu açıkladı

Adele, erkek arkadaşı Rich Paul ile ilk randevusunun bir iş görüşmesi olduğunu açıkladı. Başlangıçta bir doğum günü partisinde dans pistinde tanışmış olsalar da, yıllar sonra ikisi kendilerini, Paul'ün bir iş toplantısı olduğunu iddia ettiği akşam yemeğinde buldular. Şarkıcı, Paul’un mizah anlayışından etkilendiğini belirterek, "Ayrıca çok komik... ve çok zeki. Biliyor musun, o çok, çok akıllı. Yaptığı şeyi yaparken onu izlemek oldukça inanılmaz.” diye ekledi.

Müziğinin nereden geldiğini açıklayamıyor

Hello ve Someone Like You gibi şarkılar milyonlarca insana dokundu, ancak Adele müziğinin gücünün onun için de bir gizem olduğunu itiraf etti. Şarkı sözlerinde neden bu kadar çok özel bilgiyi ifşa ettiği sorusuna ise benzer deneyimler yaşayan insanlara güven vermek istediğini açıklayarak cevapladı.

Babası Mark Evans yıllarca Adele’i dinlemedi

Adele, babası Mark Evans'ın yıllarca müziğini dinlemediğini söyledi. Müzisyen, babasının dinlediği tek şarkının 2007 tarihli Hometown Glory parçası olduğunu dile getirdi. Adele, Winfrey'e "Onun için çok acı verici gibiydi. Şarkım çalmaya başlayınca kapatırdı ve diğer parçalarımdan hiçbirini asla çalmadı." dedi. Bu durum Evans'ın bu yıl mayısta bağırsak kanserinden hayatını kaybetmesinden kısa süre önce değişmiş. Adele ve babasının arasında nisanda şarkıcının kendisine çok ihtiyaç duyduğu rahatlamayı getirdiğini söylediği bir konuşma geçmiş. Bu konuşma sırasında Adele babasına Zoom'dan yakında çıkacak albümü 30'u dinlettiğini de belirtti.

 

ETİKETLER: ADELE , OPRAH WİNFREY