31 Ağustos 2021

Vogue Türkiye Eylül 2021

Nemrut Dağı

Fotoğraf: Yulia Gorbachenko

“Umut” ve “Yaratıcılık” temalarının ardından 27 #Vogue edisyonu Eylül ayında dünyanın farklı noktalarından gün doğumu manzaraları eşliğinde “Yeni başlangıçlar” teması altında yeniden güçlerini birleştiriyor. Amacımız ise içinde yaşadığımız bu gezegende hep birlikte olduğumuzu, sadece güçlerimizi birleştirirsek kendimiz ve tüm dünya için yeni bir başlangıcın mümkün olduğunu hatırlatmak.

Yeni başlangıçlar global teması modada meydana gelen değişimden ve moda sektörünün daha sürdürülebilir, kapsayıcı ve küresel hale gelmeye başlamasından bahseden bir iyimserlik ifadesidir.” diyor Vogue ABD Genel Yayın Yönetmeni, Condé Nast ABD Sanat Yönetmeni ve Küresel İçerik Danışmanı Anna Wintour ve ekliyor: 

“Bu değişimler konusunda ne kadar heyecanlı olduğumuzu, onların ne kadar anlamlı olduklarını ve bir endüstrinin bu şekilde kendini yenilemesinin ne kadar önemli olduğunun mesajını veriyor. Ve biz de #Vogue ailesi olarak bunu kutlamalanın heyecanı içerisindeyiz.”

Her gün güneş yeniden doğar, her gün doğumu yeni bir başlangıçtır. “Yeni başlangıçlar” global temasıyla hazırlanan Vogue Türkiye Eylül 2021’de daha kapsayıcı ve toplum odaklı bir platforma dönüşmek adına attığımız adımları hızlandırıyor, geleceği şekillendiren vesürekli kendini geliştiren bireylerle kitlelere daha fazla odaklanmaya başlıyoruz. 

Nemrut Dağı

2021-22 Sonbahar/Kış sezonunun öne çıkan trendleri. Dopamin etkisi gösteren tasarımlar. Süperstar enerjisine sahip parçalar. Geçmişten dönemlerden devşirme klasiklere güncel yorumlar. Raf Simons ile Miuccia Prada özel röportajı. Anka kuşu misali kendini yeniden yaratan markalar. Dünyanın dört bir yanından yaratıcılığı özgür bırakan genç tasarımcılar. Alanlarının önde gelen isimleri olmayı başaran kadın sporcular. Doğanın yeniden uyanması için cesurca adımlar atan iklim krizi savaşçıları. 33945 kere yeni bir başlangıç yapan Betül Mardin. Çocuklar için canla başla çalışan Vogue Leaders Natalia Vodianova. Tüm dünyada her geçen gün artan Imposter sendromu. Pandemi süresince seslerini duyurmakta zorlanan müzisyenler. Dünyanın geleceğini etkileyen gıda israfıyla endüstriyel hayvancılığa karşı duran gıda mühendisleri ve şefler. Dünyayı kadınların kurtaracağına inanan Mr.Vogue Serkan Çayoglu. Hayatı bütünüyle seven Leyla Feray

Hepsi ve daha fazlası Giedre Dukauskaite’nin yer aldığı Vogue Türkiye Eylül 2021’de. 

ETİKETLER: VOGUE TÜRKİYE , EYLÜL 2021 , GÜN DOĞUMU , NEMRUT DAĞI , TÜRKİYE , NEW BEGİNNİNGS