28 Şubat 2022

Geleceğin Kadın Yeteneklerini Kutlayan Etkinlik: Avrora Ödülleri

YAZI: VOGUE

 Aurora Awards

Vogue Italia işbirliğiyle düzenlenen Bulgari B.zero1 Avrora Ödülleri, Milano Moda Haftası kapsamında Bocconi Üniversitesi'nde düzenlenen gösterişli etkinliklerde başı çekerken, bu yıl ilk kez Avrupa’da organize edildi.

Bulgari B.zero1 Avrora Ödülleri ismini; ışığın, zekanın ve yaratıcılığın ortaya çıkış sembolü olan Roma Şafak Tanrıçası AURORA’dan alıyor. Sinema, spor, gazetecilik, müzik ve aktivizm gibi farklı alanlarda başarılara imza atan yeni nesil kadın yetenekleri kutlayan, böylece diğer kadınlara da hayallerinin peşinden gitmeleri için ilham veren gece, aynı zamanda Bulgari’nin sosyal sorumluluk projelerine verdiği önemim de bir göstergesi konumunda. Törenin yıldızı olan B.zero1 yeni başlangıçların, heyecan verici ve benzeri görülmemiş yolculukların önünü açan dönüm noktalarını kutluyor. Daima zamanın bir adım ilerisinde olan ve yenilikçi ruhu tarafından yönlendirilen B.zero1 yüzük, 2022’de dalga şeklindeki elmas uca sahip yeni bir tasarımla tanıtılıyor. 

Bulgari CEO'su Jean-Christophe Babin'in “Kadınların yetenekleri, yeniden başlamak ve mükemmelliğe ulaşmak isteyen bir toplum için temel ve değerli bir fırsatı temsil ediyor. Bulgari Bzero.1 Aurora Ödülleri’nin Japonya ve Çin'de başlayan şimdi ise Avrupa'ya ulaşan yolculuğu, hayallerinin gerçekleştiğini görmek için fırsatlara ihtiyaç duyan yetenekleri aramaya devam ediyor,” sözleriyle anlattığı ödül töreninde Sharon Stone, Kylie Minogue, Rita Ora, Veronica Yoko Plebani, Edward Enninful OBE, Munroe Bergdorf gibi kendi alanlarında uzman kişilerin jüri üyesi olarak yer aldığı isimler, Bulgari ve Vogue iş birliğiyle farklı ülkelerden kendilerine özgü ve değerli bir vizyonu savunan altı genç yetenek belirlediler.

Sinema: Sharon Stone, yetenekli genç aktris Alice Pagani’ye ödül verdi. Diva, Bulgari tarafından bağışlanan tutarı sağlık ve sosyal bakım programlarını desteklemek için İtalyan Kızıl Haçı’na aktarmayı seçti.

Moda ve Müzik:  Rita Ora, genç Arnavut tasarımcı Nesni Dojaka’ya ödül verdi. Şarkıcı, Bulgari tarafından bağışlanan tutarı Mülteci programlarına destek olmak amacıyla UNICEF İngiltere’ye aktarmayı seçti.

Sanatçı: Kylie Minogue, 2022 BRIT Ödülleri’nde en iyi yeni sanatçı ödülünü kazanan genç İngiliz rapçi Little Simz’e ödül verdi. Şarkıcı, Bulgari tarafından bağışlanan tutarı ikincil meme kanseri araştırmalarını desteklemek için Future Dreams İngiltere’ye aktarmayı seçti.

Gazetecilik: Edward Enninful OBE, editörlük alanındaki genç yetenek Anna Osei'ye ödül verdi. Gazeteci, Bulgari tarafından bağışlanan tutarı gençlere yönelik eğitim, istihdam ve girişim programlarını (11 ila 30 yıl arası) desteklemek üzere Prince’s Trust’a bağışlamayı seçti.

Spor: Veronica Yoko Plebani, yetenekli Paralimpik yüzücü Gulia Terzi’ye ödül verdi. Paralimpik tiratlet şampiyonu, Bulgari tarafından bağışlanan tutarı Terres Des Hommes Italia’nın “Haiti’li kızları koruma projesi”ne aktarmayı seçti. Terres Des Hommes Italia proje için  'Haiti kızlarının savunmasında'

Aktivizim: Munroe Bergdorf, AfroFashion Derneği başkanı Michelle Ngonmo'ya ödül verdi. Model, Bulgari tarafından bağışlanan tutarı transseksüel, ikili olmayan ve cinsiyet çeşitliliğine sahip çocuklara yönelik programları yirminci yaş günlerine kadar desteklemek üzere Mermaids İngiltere’ye aktarmayı seçti.

 

ETİKETLER: AVRORA ÖDÜLLERİ , BULGARİ , B.ZERO1 , RİTA ORA , SHARON STONE