21 Aralık 2020

Güzellik ve Wellness Dünyasından 5 Yenilik

YAZI: ZEYNEP AKDOĞAN

Home of Kenneth J. Lane, Vogue, April 01, 1972 

Evde geçirdiğimiz pandemi döneminde güzellik ve wellness dünyasından ilham verecek yenilikleri sıraladık.

Mitsui Kyoto Hotel

Kökleri 1600’lü yıllara uzanan, Japonya’nın en güçlü tüccar ve sanayicilerinden Mitsui hanedanının Kyoto evi, şimdi ünlü ailenin yaşam stilini yansıtan sıra dışı bir otele ev sahipliği yapıyor. Geçtiğimiz Kasım ayında açılan Mitsui Kyoto Otel, geçmişle bugünü harmanlayan bir mimariye sahip. Örneğin; misafirleri karşılayan özenle restore edilmiş Kajiimiya Gate, Genroku (1688-1704) döneminden kalma, otelin girişinde tarihe selam duruyor. Evdeymişçesine konforlu hissettiren iç dekorasyon ise Hong Kong asıllı, ödüllü iç mimar André Fu’ya ait. Kendi kaplıcalarına sahip otelin sunduğu wellness deneyimi, ayrıcalıklı. Yohei Akayo’nun imzasını taşıyan Thermal Spring Spa ve süit odalarda bulunan kişiye özel kaplıcalar, wellness tutkunlarını cezbedecek unsurlardan. Gastronomi meraklıları için de bir not düşelim: Fransa ve Japonya’nın geleneksel tatlarını kusursuzca harmanlayan Michelin yıldızlı Tetsuya Asano ve İtalyan mutfağının inceliklerini sofralara taşıyan Shozo Sugano, otelin gastronomi deneyimini sanatsal bir mertebeye taşıyan şefler arasında.

The Mitsui Hotel Kyoto

The Mitsui Hotel Kyoto

The Mitsui Hotel Kyoto

Jones Road

Makyaj artisti Bobbi Brown’un yeni güzellik markasıyla tanıştınız mı? Kendi adını taşıyan, Estee Lauder Company’e ait ikonik kozmetik markasına 2016 yılında veda eden girişimcinin geçtiğimiz aylarda tanıttığı Jones Road, yüksek performans gösteren fonksiyonel ürünlerle dolu. Örneğin; Miracle Balm, hem zengin pigmentleriyle tek başına veya fondöten üzerine uygulanabilen bir krem allık, hem de jojoba tohumu yağı, argan yağı ve E vitaminiyle güçlendirilen formülüyle, cildi besleyen güçlü bir nemlendirici.

Jones Road

Jones Road

Jones Road

Cellreturn LED Mask

Cellturn LED Mask, kozmetik sektörün öncüsü Güney Kore’den çıkan son teknoloji harikası. Medikal ve kozmetik dermatologların tasarladığı, iç yüzeyinde 1026 adet LED ışığı barındıran cihazın dört farklı ayarı var: Cildi aydınlatan ve gözenekleri küçülterek cildin dokusu, elastikiyeti ve nemini arttıran red; akne oluşumuna sebep olan bakterileri hedef alan blue; kızarıklık, tahriş gibi sorunları yatıştırarak cildi sakinleştiren pink; ve bu üç fonksiyonu bütünleştiren fast.

Jones Road

Real Therapy

Geçtiğimiz yıl kurulan ancak pandemi nedeniyle artan ihtiyaçlardan ötürü son aylarda yükselişe geçen Real Therapy, yeni nesil bir teleterapi uygulaması. Kurucusu Ariela Safira’ya dünya çapındaki en nüfuzlu psikiyatr derneklerinden Amerikan Psikiyatri Birliği’nin Inovasyon Ödülü’nü getiren uygulama, aylık ve yıllık üyelik sistemiyle çalışıyor. Geleneksel terapi yöntemlerinin geçerliliğini yitirdiğini savunan Real Therapy’e göre, terapi hem maddi anlamda herkesin erişebileceği seviyede hesaplı hem de manevi anlamda yaşamı kolaylaştıran etkili bir araç olmalı. Belki de bu yüzden klinik psikologlar ve teknologlardan oluşan bir ekibe sahip uygulamayı kullanmak oldukça kolay. İlk etapta kısa bir değerlendirmeyle stres, enerji ve anksiyete seviyenizi ölçen, ne yönde gelişmek istediğinizi belirleyen uygulama, her ay gelişiminizi takip ediyor ve hedeflerinizi interaktif terapi seanslarıyla destekliyor. New York’un Flatiron bölgesinde konumlanan bir stüdyosu bulunan girişime wellness gurusu Gwyneth Paltrow’un yatırım yaptığını da not düşelim.

Jones Road

Droplette 

NASA teknolojisiyle geliştirilen Droplette, cilt bakımı ürünlerinin etkisini maksimuma çıkarmak üzere tasarlanan inovatif bir cihaz. Dermatologların onayladığı cilt bakımı içeriklerini mist formuna dönüştüren bakım cihazı, formülün cilt tarafından emilimini 20 kat daha artırarak bakım ritüelinden daha verimli sonuçlar almayı hedefliyor. Kendine ait kolajen, glikolik asit ve retinol kapsülleriyle gelen cihaz, şimdilik türünün ilk ve tek örneği.

Jones Road

Jones Road

Jones Road

ETİKETLER: GÜZELLİK , WELLNESS