13 Aralık 2021

Dolgun ve Parlak Saçlarıyla Sinem Ünsal

YAZI: ZEYNEP AKDOĞAN

Dolgun ve Parlak Saçlarıyla Sinem Ünsal

Oyuncu Sinem Ünsal’la şu sıralar üzerinde çalıştığı projeleri, saç ve cilt bakım rutinlerini ve tabii ki marka yüzü olduğu Blendax’ın ürünlerini keşfediyoruz.

Sinem Ünsal, nesiller boyu banyolarımızın başköşesinde yer alan saç bakım markası Blendax’ın yüzü. Doğal güzelliğinin yanı sıra farklı yapımlardaki özgün karakterleriyle de öne çıkan başarılı oyuncuyla, Blendax’ın saçlara yoğun hacim veren doğal serisini, kariyerine ve güzellik ritüeline yön verenleri konuştuk.

Bugünlerde en çok vaktinizi alan yapımlar, size en çok heyecan verenler neler?

Özetlemek çok zor ancak mesleğime başladığım ilk günden bugüne tüm işlerime, canlandırdığım tüm karakterlere gönülden bağlıyım. İlk olarak 2016 yılında FOX TV’de yayınlanan Çoban Yıldızı dizisiyle seyirciyle tanıştım; ardından sırasıyla Siyah Beyaz Aşk, Kızım, Mucize Doktor ve şimdi de Elbet Bir Gün yapımlarında yer aldım. Bir de tiyatro oyunum Raif ile Letafet var tabii. Çok şanslıyım ki, her karakterim birbirinden farklı, duygusal anlamda derin ve gerçek karakterlerdi. Elbette, iki sezon boyunca şahane geri dönüşlerle takip edilen Mucize Doktor en çok vaktimi adadığım yapımlardan. Etkisi Türk televizyon dünyası için de oldukça önemliydi ve hem sektörün tarihine hem de kişisel geçmişime unutulmaz bir proje olarak işlendi. Şimdilerde ilk okuduğum andan itibaren beni sarıp sarmalayan Elbet Bir Gün dizimiz beni çok heyecanlandırıyor. Mükemmel bir oyuncu, yönetmen ve kamera arkası ekibiyle, muhteşem bir uyumla çalışıyoruz.

21-12/13/220281_1_medium.png

“Kiraz Çiçeği Özlü Blendax benim favorim. Hem saçlarıma hacim veriyor hem de anında parlaklık ve yumuşaklık kazandırıyor.”

Güzellik dünyasına ses getiren, Blendax’la yaptığınız çalışmalardan söz eder misiniz biraz? Blendax’la çalışmak nasıl bir deneyimdi?

Aslında Blendax ile tüm kadınlar gibi, marka işbirliğimiz başlamadan çok önce tanıştım. Blendax’ın mis kokusu gençlik yıllarımdan beri zihnime kazınmıştı. O yıllardan beri evimden hiç eksik olmayan, bu kadar severek kullandığım bir markayla çalışmak rüya gibi.

Dolgun ve Parlak Saçlarıyla Sinem Ünsal

Peki, favori Blendax’ınız hangisi?

Benim için saçlardaki en önemli etki hacim ve bu etkiyi tüm Blendax ürünleriyle yakalayabiliyor olsam da favorim, Kiraz Çiçeği Özlü Blendax. Bana oldukça heyecan veren bir başka olmazsa olmazımsa, çıkar çıkmaz denediğim Blendax’ın yeni onarıcı yağlar serisi. Bu aralar saçlarımı uzun kullanıyorum ve bu serinin çok faydasını gördüm. Yoğun ve mis kokulu hindistancevizi yağıyla güçlendirilen ürüne bayılıyorum. Saçlarımın sanki hiç föne, maşaya ve saatlerce süren ısı hasarı veren işlemlere maruz kalmamış gibi parlak görünmesini sağlıyor.

Saç bakım ritüelinizde en çok dikkat ettiğiniz unsurlar neler? Bizimle saç bakım sırlarınızdan birini paylaşmanızı istesek, neler söylersiniz?

Saç bakım ritüelimde hayatımın her alanında olduğu gibi doğal içerik takıntım var. Saç bakımım için kullandığım ürünlerden beklediğim ikinci koşul ise dolgun ve havalı bir görünüm. Çünkü yoğun çalışma temposu içinde koşturan biriyim ve evden çıkarken hazırlanmak için ne enerji ne de vakit bulabiliyorum. Tek bir ürünle nokta atışı sonuç almak günlük konforumu artırıyor; işimi son derece kolaylaştırıyor.

Biraz da cilt bakım rutininize gelirsek, yoğun programınız dahilinde sizin için sabah ritüeli mi yoksa gece ritüeli mi daha önemli?

Her ikisi de! Her sabah saat kaç olursa olsun mutlaka cildime doğal taşlarla masaj yapıyor ve cildimde bir küp buz gezdiriyorum. Geceleri eve girer girmez önce makyajdan ya da dışarıda maruz kaldığım kirli havanın oluşturduğu tabakadan cildimi arındırıyorum. Güzelce nemlendiriyorum. İşim gereği, fazlasıyla makyaj yapılan bir cilt maalesef benimki, dolayısıyla hem gece hem de gündüz bakımına ihtiyaç duyuyor.

Gözlemlediğimiz kadarıyla makyaj konusunda tercihinizi son derece doğal, sade, abartısız görünümlerden yana yapıyorsunuz... “Olmazsa olmazım” dediğiniz birtakım ürünler var mı?

Evet, kesinlikle öyle. Özel yaşantımda yüzümü sağlıklı ve aydınlık gösterecek kadar minimal makyaj yapıyorum. Benim için saç ve cilt parlaklığını doğal olarak sağlamak çok önemli. Yüzdeki en güzel aksesuar ise gözler. Dolayısıyla iyi bir göz kremi, rimel, nemlendirici ve dudak balmı benim için yeterli.

Son olarak, bu kış makyajınızda en çok kullandığınız renk ve dokular neler olacak?

Trendleri takip ettiğimi pek söyleyemem. Bu kış da her zamanki gibi bronz, kahve ve pembe tonları kullanacağım. Kendimi en rahat hissettiğim makyaj tonları bunlar. Ama özel çekimlerde farklı ve yenilikçi makyaj stillerine daima açığım. Yeni şeyler denemek, deneyimlemek güzel şey.

 

Video: Emre Barut
Moda Editörü: Ece Öğütoğulları
Proje Yönetmeni: Melis Akcan
Saç: İbrahim Zengin
Makyaj: Selen Karabulut
Prodüksiyon: Emre Yavuz
Video Asistanı: Zeynep Zekioğlu
Moda Asistanları: Ecem Candan
Saç Asistanı: Ferit Karahan
Proje Asistanı: Bihter Neymen
Prodüksiyon Asistanı: Mert Aydın
Mekan: Honeybee Studios

ETİKETLER: BLENDAX , SİNEM ÜNSAL , SAÇ BAKIMI