30 Eylül 2019

Çeneye Küçük Bir Dokunuş

DERLEYEN: İLKE BEYAZ

Daha dinç görünmek, yorgunluk izlerini en aza indirmek için çoğu zaman tercih edilen uygulamalar göz çevresiyle ilgili olsa da bugüne kadar kullanılan dermal dolgulara göre daha yoğun kıvamıyla dikkat çeken yeni uygulamalar, özellikle çene hattını hedefliyor. İlk dönemlerde yaşlılık belirtisi olarak yanaklarda sarkma dikkat çekerken tıbbi müdahaleler de bu bölgeye yapılıyordu. Sadece yanaklarla sınırlı tutulan müdahalenin doğal görünmeyen sonuçlara yol açabildiği gözlemlendi.

Günümüzde yaşlanmanın yer çekimiyle bağlantılı, üç boyutlu bir süreç olduğu ve çene bölgesinin yaşlanma belirtilerinde etkisinin büyük olduğu düşünülüyor. Ameliyatsız uygulamalar sayesinde çene hattı daha net bir biçimde şekillendirilebilirken gıdı görünümü de önemli ölçüde ortadan kaldırılmasına yardımcı oluyor.

allergan

Medikal uygulamaların amacı yüzün yapısal görünümünü tümüyle değiştirmekten çok, yüzün doğasına uygun, sağlıklı ve genç bir görünüm vermek üzerine yoğunlaşıyor. Doktorun da hastanın beklentilerini iyi analiz ederek planladığı uygulamaların hastanın ihtiyaçlarına yönelik olduğunu doğru aktarması tedavi sürecini kolaylaştırıyor.

Dermal dolgu uygulamaları bir yandan da ciltteki bağ dokusunu üreten ve koruyan hücreleri uyararak, cildin kolajen üretimine destek olacak ortamı yaratmayı ve cildin elastikiyetini arttırmasını vaat ediyor. Yapılan bu küçük dokunuş cilde dolgunun etkisinden de uzun süren bir katkı sağlıyor.

TR-NON-1950018

ETİKETLER: ESTETİK , GÜZELLİK , ALLERGAN