EN VOGUE
EN VOGUE

12 Nisan 2021

Burcunuza Göre Kişisel Bakım Rehberi

YAZI: TİSH WEİNSTOCK

DERLEYEN: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Astoroloji,bakım,güzellik

 

Uzun ve güzel bir köpük banyosu, sakinleştirici bir yüz maskesi ya da kristallerle bir şifa seansı; Hangisini seçerseniz seçin kişisel bakımınıza zaman ayırmak sağlığınız için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri. Çünkü kendinize zaman ayırmak sürekli dikkatimizi verdiğimiz dış dünyaya karşı hem mental hem de fiziksel olarak sağlığımızı korumak anlamına geliyor.

Peki hiç kişisel bakım ritüellerinizi burcunuza uyumlandırmayı denediniz mi? New York’lu astrolog Lisa Stardust’a göre burcunuzla kişisel bakımınızı bir araya getirmek şifa gücünüzü ve yaptığınız bakımın etkilerini çok daha yüksek seviyeye çıkartabilir.

 

KOÇ

Hepimizin arada sırada motive edici konuşmalar duymaya ihtiyacı vardır. Güne başlarken, işe giderken hatta bir randevuya çıkarken bile kendinizi motive etmeniz gerekiyor. Bu yüzden her sabah uyandığınızda aynada kendinizle küçük bir konuşma yaparak gerçekleştirmek istediğiniz niyetlerinizi ya da nasıl hissetmek istediğinizi dile getirin. Bunu yaparken içinizde oluşan duygular size güç verecektir. Hayallerinizi ifade etmekten çekinmeyin çünkü kendinize inanmak bu hayattı en güçlü motivasyon araçlarınızdan biri.

BOĞA

Sevgili Boğa artık kendini biraz şımartmanın zamanı geldi. En keyfine düşkün burçlardan biri olarak kişisel bakım rutinine biraz gösteriş ekleyebilirsin. Bu bir manikür-pedikür seansı ya da yeni makyaj denemeleri olabilir. İyi görünmek senin hem içsel hem de dış dünyan için son derece önemli çünkü bu bir şekilde kendine olan sevginin de bir yansıması. Bunu yaptıktan sonra da sadece kendi güzelliğini ve enerjini görmek adına birkaç fotoğraf çek. Bu özgüvenini tazelemene yardımcı olacaktır.

İKİZLER

Bir İkizler olarak negatif enerjiden kurtulmanın yolu iyi bir kaçış planı yapmaktır. Elbette seyahat edemediğimiz dönemde bu tek bir anlamı geliyor…Kendini güzel bir romantik ya da polise romanının içine bırak ve izin ver kelimeler seni başka dünyalara götürsün. Çünkü senin entelektüel zihnin kendini rahatlıkla odaklayabildiği için aklını kurcalayan dramalardan hızla uzaklaşabilirsin. Kitap okumak aynı zamanda karakterle ve hikayelerle bağlantı kurmanı sağlayarak hayal gücünü de genişletecektir.

YENGEÇ

Bir şifa banyosu bütün problemlerini unutmana yardımcı olabilir. Aura’nı temizlemek içinse hazırladığın banyonun içine biraz organik tuz (kaya veya Himalaya olabilir) ekleyebilirsin. Aynı zamanda enerjini yenilemek için de kristallerden yardım alabileceğin gibi gül yapraklarını kullanmak öz sevginin uyanmasına yardımcı olacaktır. Bu banyo yapmak için en ideal zaman ise Dolunay’ın olduğu günlerdir. Ay tarafından yönetildiğin için bu tür zamanlarda enerjini ve titreşimlerini rahatlıkla yükseltip evrenle barışabilirsin. Buna ek olarak kristallerini su dolu bir kabın içine koyarak gece boyunca Ay ışığında bekleterek yeniden şarj etmen mümkün. Kendine bu banyo için 25 dakika ver sonrasında yeniden doğmuş gibi hissedeceksin.

ASLAN

Burçlar kuşağının en yaratıcısı olarak sanatsal aktivitelere zaman ayırmak kendin için yapabileceğin en iyi hamlelerden biri. Takı tasarlayabilir, şiir yazabilir, batik desenleri deneyebilir, resim ya da seramik yapabilirsin. Sanat sayesinde bütün kızgınlıklarını, üzüntünü, sıkıntını geride bırakabilir ve duyguları özgür bir biçimde ifade edebilirsin. Yarattığın ne olursa olsun ona baktığın her an gülümseyerek bu sürece kalbini ve ruhunu koyduğunu yeniden hatırlayacaksın. Ayrıca zamanla bu yeteneklerini göz önüne çıkartıp övgüleri de toplayabilirsin.

BAŞAK

Fazla düşünmenin her zaman önemli olduğunu savunan Başak burcu bu tutumu rahatlıkla içinde saklayıp anksiyeteye dönüştürme yeteneğine sahiptir. Bu yüzden bütün bu düşünceleri serbest bırakmanız gerekiyor. Evet doğru duydunuz artık konuşmalı ya da bunları bir şekilde dışa vurmalısınız. Sevdiğiniz bir şarkıyı söylemek boğaz çakranızın açılmasına yardımcı olarak zamanı geldiğinde gerçekleri konuşmanızı da kolaylaştırır. Bu ağırlıklardan kurtulmak zihninizi berraklaştıracağı için hayatta gerçekleştirmek istediklerinizi daha net bir vizyonla görmenizi sağlayacaktır. Özetle iç sesinizi bulmak için şarkı söylemeyi deneyin.

TERAZİ

İyi bir hayat yaşamayı seviyorsunuz ancak gün içindeki değişimleri fazla umursamıyorsunuz. Bu yüzden etrafınızdaki bütün güzellikleri ve olağanüstü olayları bir not defterinde toplayabilir hatta buna bir nevi şükür defteri bile diyebilirsiniz. Yaşamınızdaki her şeyin kıymetini fark edip şükrettikçe daha fazlası önünüze gelecektir ve siz bu anların farkına vararak her zamankinden daha mutlu olabilirsiniz. Bazen anılar toplamak psişenizi ve enerjinizi arttırmak için en güzel yollardan biridir.

AKREP

Son derece duygusal ve hassas burçlardan biri olduğunuz için çoğu zaman başkalarının enerjisini de üzerinizde taşıyorsunuz. Bu enerjilerden arınmanın en etkili yolu ise Palo Santo ya da adaçayı gibi şifaları bitkileri kullanmak olacaktır. Yaşam alanınızdaki negatif enerjileri temizlemek için bitkilerden oluşan bir tütsü yakabilirsiniz. Spiritüel hijyeninizi korumak kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacağı gibi başkalarıyla olan iletişiminizi de değiştirecektir. Üstelik böylelikle hislerinize ve içinizden gelen sese daha çok güvenebilirsiniz.

YAY

Yay burcu bacak kaslarını ve kalçaları temsil ettiği için özellikle bu bölgelerde çok fazla stres taşırsınız. Bu yüzden size en iyi gelecek yöntemlerden biri dans etmektir. Özellikle göbek ve belinizi hareket ettirdiğiniz danslar sakral çakranızın açılmasına yardımcı olur. (Bu çakra göbeğin hemen altında kasıklara yakın bir bölgede bulunur.) Sakral çakranız açıldığında ise duygusal akışınıza, ve yaratıcılığınıza yeniden dönersiniz. Dans gösteriniz bittiğinde ise hayatın her alanında çok daha dengede hissedeceksiniz.

OĞLAK

En çalışkan burçlardan biri olarak konu iş olduğunda asla mola vermezsiniz. Bu yüzden iyi bir uykuya, arkadaşlarınızla vakit geçirmeye ve hayata zaman ayırmaya hepimizden fazla ihtiyacınız var. İşinizden sadece bir gün için bile olsa izin alın. İlk kez alarma basmayı düşünmeden güzel bir uyku çekin. Günün telaşı olmadan kendinize bir kahve hazırlayın ve bu özel zaman diliminin keyfini çıkartın.

KOVA

Yogayla hayatınıza biraz yeni nefes katın. Mat üzerinde kaslarınızı esnetmek zihninizin, kalbinizin, bedeninizin ve ruhunuzun gevşemesine yardımcı olacaktır. En mantıklı burçlardan biri olarak farklı yoga hareketleriyle içsel dünyanızın derinliklerine inebilirsiniz. Yoga aynı zamanda zihninizi genişletmenizi de sağladığı için küçük detaylara takılmak yerine an da kalmayı öğrenebilirsiniz. Hatta yogayı ruhunuzu ve zihninizi besleyen bir hediye gibi düşünebilirsiniz.

BALIK

Kendinize iyi bir gece uykusu hazırlayarak akşam ritüelinize başlayın. İlk olarak kötü rüyaları engellemek için başucunuza bir ametist taşı koyun daha sonra yastık kılıfınızın içine sakinleştirici etkisiyle bilinen bir tutam lavanta yerleştirin ve son olarak yatmadan 30 dakika önce bütün elektronik cihazlarınızı kapatın. İyi bir gece uykusu vücudunuzu yeniden şarj etmenize yardımcı olacağı gibi bir sonraki gün enerjinizi gün boyu korumanızı sağlar.

 

 

ETİKETLER: BAKIM , GÜZELLİK , ASTROLOJİ